Robotika.lt

Elonas Maskas: robotų apokalipsė – jau po penkmečio?

Robotika.lt 4 gruodžio, 2014 Dirbtinis intelektas Robotikos ateitis

Jau ne kartą girdėjome kalbant, kad robotai netrukus perims daugelį darbo vietų.  Tačiau prieš kurį laiką internete atsitiktinai pasirodė Elono Masko pareiškimas, kuriame rašoma, kad žmonėms jau dabar reikia susirūpinti robotikos galimai keliamomis problemomis, kurios apima ne tik darbo vietų netekimą.

Generalinis SpaceX ir Tesla Motors direktorius mano, kad dirbtinio intelekto sukelta apokalipsė gali ateiti labai greitai. Masko komentarai buvo palikti elektroniniame pašte Edge.org, kuris laikomas privačiu, tačiau atsitiktinai buvo išplatinti internete. Jo žodžiai buvo greitai panaikinti, tačiau ne anksčiau, nei momentinė ekrano kopija buvo patalpinta internetiniame puslapyje Reddit.

Elonas savo nuogąstavimuose apie dirbtinį intelektą rašo:

„Rizika tame, kad kažkas rimto įvyks po penkių ar kraštutiniu atveju dešimties metų. Prašau, atkreipti dėmesį, kad aš niekada nekėliau šio klausimo iki pastarųjų mėnesių. Tai tikro pavojaus signalas.

Dirbtinio intelekto sritis robotikoje progresuoja labai greitai. Jei nieko nežinote apie tokias grupes kaip Deepmind, jūs tada nesuprantate, kokiu greičiu visa tai vystosi. Tai vyksta  tempais, panašiais į geometrinę progresiją.“

Deepmind yra Britanijos dirbtinio intelekto kompanija, kuri sukūrė kompiuterines sistemas, sugebančias žaisti kelis arkadinius žaidimus kaip žmogus.

Elonas pareiškė, kad jis ne vienintelis, mąstantis apie tokias pesimistines prognozes: „Aš ne vienas manau, kad turime tuo susirūpinti. Vedančiosios dirbtinio intelekto kompanijos jau pasirūpino saugumo priemonėmis. Jos pripažįsta grėsmę, tačiau mano, kad jos gali formuoti ir kontroliuoti super skaitmeninį intelektą ir užkirsti kelią jam patekti į internetą. Tačiau visa tai dar teks išsiaiškinti…“


Parengta pagal robotics.com.ua

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *