Robotika.lt

Britai atkurs retro humanoidą (Video)

Robotika.lt 11 liepos, 2016 Robotai humanoidai

Pirmasis Didžiosios Britanijos Robotas Ericas buvo pristatytas 1928 metais. Blizgantis metalinis kūrinys svėrė beveik pusę tonos, sunaudodavo 35 tūkst. voltų elektros energijos, tačiau tuomet visus palikdavo be žado.

Ericas keliavo po pasaulį, tapdamas tikra tarptautine sensacija. Tačiau po kelių metų Ericas dingo, o jo likimas iki šiol nėra aiškus.

Londono mokslo muziejus pradėjo „Kickstarter“ kompaniją tam, kad būtų surinkti pinigai naujo Erico sukonstravimui. Kadangi kampanija pavyko puikiai, Ericas prisijungs prie kitų daugiau nei 100 humanoidų, šiuo metu priklausančių muziejui.

Muziejaus parodų kuratorius Benas Russellas pasakoja, kad Ericas turėjo viską, ko reikėjo tikram robotui. Jis galėjo atsistoti, atsisėsti, apsižvalgyti ir atsakyti į paprastus klausimus.

Russellas tikina, kad Ericas būtų atstatytas iš kelių išlikusių brėžinių ir vaizdo medžiagos. „Sunkiausia atkurti tai, kas buvo roboto viduje. Mums teks tai pritaikyti šioms dienoms, tačiau išlaikant visą Erico išvaizdą“, – sako kuratorius.

Muziejus surinko daugiau  nei 50 tūkst. svarų. Naujasis robotas, kaip ir jo pirmtakas, taip pat keliaus po pasaulį.

Russello teigimu, nors humanoidai šiais laikais daromi naudojant įspūdingas technologijas, prie jų dirba geriausi mokslininkai, jie vis vien dažniau būna tiesiog kaip šou dalis, kaip meno kūriniai.


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *