Robotika.lt

„Pleurobot“ – panašiausias į gyvūną žmonių sukurtas robotas (Video)

15min.lt 17 lapkričio, 2015 Pagalbos robotai Robotai mokslui

„Pleurobot“ – tai robotinis driežas, kuris mokslininkams padeda suprasti sudėtingą žmogaus nugaros smegenų darbą. Mokslininkai driežus nuskenavo rentgeno spinduliais trimis sluoksniais, sužymėdami iki 64 taškų ant gyvūno skeleto. Vėliau duomenys buvo pritaikyti kuriant robotą, rašo „Reuters“.

Pasak roboto kūrėjo ir tyrimo vadovo prof. Auke’p Ijspeerto iš Federalinio Šveicarijos technologijų instituto, „Pleurobot“ yra pati tiksliausia žmonių sukurta į gyvūną panašaus roboto reprezentacija.

„Mes galėjome įrašyti visus kaulų judesius ir informaciją perkelti į kompiuterį, o tuomet sukurti panašiausią į gyvūną robotą. Unikalu tai, kad galėjome atkartoti vaikščiojimo, plaukimo ir kitus duomenis“, – sakė A. Ijspeertas.

Mokslininkas mano, kad už dinozaurus senesni driežai yra esminiai gyvūnai evoliucijoje.

„Driežo sudėtis ir kūno forma labai panašūs į pirmųjų sausumos stuburinių gyvūnų. Taigi tirdami šių dienų driežus mes galime pažvelgti į visų sausumos žinduolių, taip pat ir žmonių, protėvius“, – aiškino jis.

„Pleurobot“ yra idealus įrankis tikrinti evoliucijos hipotezes, pavyzdžiui, kaip driežų protėviai iš vandens gyvūnų tapo sausumos. O neuromokslininkams robotas padeda suprasti, kaip žmogaus nugaros smegenys priima kontrolinius signalus. Tai gali padėti rasti naujų gydymo būdų.

„Pleurobot“ žemas masės centras ir segmentuotos kojos reiškia, kad jį taip pat galima pritaikyti paieškoms ir panaudoti kaip gelbėjimo robotą. Komanda dabar kuria mažesnį modelį, kuris veiks sausumoje ir vandenyje.


15min


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *