Robotika.lt

Robotizuoti vaikai Pneuborn savarankiškai šliaužioja ir vaikšto

Robotika.lt 13 gruodžio, 2013 Namų robotai Robotai mokslui
Robotai-humanoidai kuriami atsižvelgiant į suaugusio arba mažo vaiko fiziologiją. Pavyzdžių daugybė. Modelis Child-Robot with Biometric Body arba CB2, kuris pagal išvaizdą ir protą tapatinamas su vienerių metų vaiku. Robotas DARwIN-OP panašus į konstruktorių, parduodamą elektronikos parduotuvėse. Įsigiję šį komplektą, tikrai pradžiuginsite savo mažuosius robototechnikos gerbėjus, kadangi jie patys galės surinkti savo asmeninį robotą.

Osakos universiteto japonų mokslininkai garsėja gerai žinomais robotais-vaikais M3-Kindy ir Noby. Tačiau jie nesėdi rankų sudėję ir toliau tęsia savo darbus kurdami robotizuotus vaikų modelius. Naujausi jų šedevrai – du robotai-kūdikiai Pneuborn-7II ir Pneuborn-13. Šie modeliai buvo pademonstruoti Šanchajuje vykusioje tarptautinėje robototechnikos ir automatizacijos konferencijoje ICRA 2011. Robotai-vaikai – tai skeletų modeliai, kurie turi pneumatinius raumenis atsakingus už varomuosius mechanizmus. Robotai pagaminti iš lanksčios ir lengvos medžiagos, todėl jie kuo puikiausiai gali bendrauti su juos supančia aplinka.

Pirmasis modelis, Pneuborn-7II, buvo kuriamas atsižvelgiant į 7 mėnesių kūdikio judesius ir elgesį. Šio roboto-vaiko ūgis – 80 cm, o sveria jis 5.4 kg. Į robotą integruota 19 pneumatinių raumenų ir jis gali judėti 26 ašyse. Roboto stuburas juda trijose horizontaliose ir trijose vertikaliose ašyse. Tokios konstrukcijos dėka Pneuborn-7II gali pasukti, sulenkti ir ištiesti nugarą. Šis robotas yra visiškai autonominis. Jame integruoti: mikrokontroleriai, akumuliatoriai, pneumatiniai vožtuvai, o, taip pat suspausto oro šaltinis, tiksliau CO2, kuris yra specialiame kartdridže už roboto nugaros.

Pneuborn savarankiškai šliaužioja ir vaikšto

Antrasis modelis, Pneuborn-13, sukurtas pagal vienerių metų vaiko fiziologiją. Norėdami, kad šis robotas galėtų vaikščioti, kūrėjai į jo kulkšnių, kelių ir klubų sąnarius integravo 18 pneumatinių raumenų. 75 cm ūgio ir 3.8 kg robotas gali judėti 21 ašyje. Kaip ir modelis Pneuborn-7II, Pneuborn-13 yra visiškai autonominis bei turi panašią skeleto struktūrą, tačiau neturi tokio lankstaus stuburo. Humanoidas Pneuborn-13 sugeba tiesiai stovėti ir eiti.

Robotizuoti vaikai Pneuborn savarankiškai šliaužioja ir vaikštoFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *