Robotika.lt

Robotinis sodas programavimo mokymuisi (Video)

Robotika.lt 2 kovo, 2015 Robotai mokslui

Mokslininkai įvairiais būdais mėgina padaryti robotų kūrimą ir programavimą paprastesnį, o tuo pačiu patrauklesnį paaugliams bei vaikams.

Masačiusetso technologijų instituto (JAV) mokslininkai, dirbantys Kompiuterių Mokslų ir Dirbtinio Intelekto laboratorijoje CSAIL bei Mechanikos Inžinerijos Departamente, susibūrė į komandą ir sukūrė planšetiniu kompiuteriu valdomą sistemą – robotų sodą.

Robotų sodą gali sudaryti šimtai judančių ir šviečiančių elementų. Sukurtos aštuonių rūšių skirtingos origami gėlės, taip pat origami avys bei robotinės antys. Robotinės antys įgauna formą pašildytos orkaitėje. Origami gėlės gali išskleisti ir suskleisti savo žiedlapius, keičia spalvas dėka LED lempučių.

Sistemą galima valdyti naudojant planšetinį kompiuterį ar bet kokį kitą įrenginį, turintį Bluetooth funkciją. Galimi du valdymo būdai – paprastas, kuomet valdoma kiekviena gėlė, spustelėjus ant jos, ir sudėtingesnis, kuomet vartotojai gali patys pridėti komandų ir realiu laiku valdyti gėles.

Mokslininkai mano, kad robotų sodas gali būti puikus būdas jaunus mokinius, ypatingai mergaites, sudominti programavimu ir kompiuterių mokslu. Pagrindinė projekto autorė Linsay Sanneman sako, kad projekto tikslas yra sukurti robotinę sistemą, pritaikomą mokyklose, kuri padėtų pademonstruoti pagrindinius programavimo ir algoritmų principus.

Sistemą sudaro šešiolika sričių, sujungtų mikrokontroleriais ir užprogramuotų naudojant paieškos algoritmus, kurie skirtingais būdais tyrinėja aplinką. Naudojami ir grafinio spalvinimo algoritmai, užtikrinantys, kad gretimi elementai nebus tos pačios spalvos.

Robotų sodas mokiniams buvo pristatytas praėjusių metų pabaigoje Masačiusetso institute vykusiame renginyje „Kodavimo valanda“. Projekto autoriai sako, kad vaikai buvo itin susižavėję naująja sistema.

Dauguma sodo elementų yra greitai ir nesunkiai pagaminami, todėl mokslininkai tikisi, kad ateityje robotų sodai bus įprasta technologija mokyklose. Mokslininkai planuoja tobulinti sistemą taip, kad ją būtų galima vienu metu valdyti skirtingais prietaisais. Taip pat planuojama eksperimentuoti su interaktyviais garso komponentais, pavyzdžiui, įtaisyti mikrofonus ir garso aparatus, skleidžiančius muziką, priklausomai nuo sodo elementų judesių.


Parengta pagal newsoffice.mit.edu


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *