Robotika.lt

Į delną telpantis robotas Ringo (Video)

Robotika.lt 12 gegužės, 2015 Robotiniai žaislai

Kompanija Pum Geek, kurianti atviro kodo robotus, pristatė skaitmeninį gyvūnėlį-robotą, kurį pavadino Ringo. Ringo yra nepaprastai mažas, telpa į delną, tačiau jame panaudota nepaprastai daug funkcionalių detalių. Pagrindinė jo paskirtis – padėti mokytis robotų programavimo.

Robotas turi 3 ašių akcelerometrą, 3 ašių giroskopą bei mikroprocesorių. Taip pat mažame prietaise įtaisytos net 6 RGB LED lempos, pjezo garso elementas ir bevielė ryšio sistema skirta susijungti su kitais robotais, norint sukurti robotų spiečius. Ringo naudoja tris sensorius, kad aptiktų aplinkos šviesas jį ir jas sektų. Robotas turi IR LED siųstuvus ir kintamo greičio daviklio variklius, kurie padeda robotui judėti ant plokščio paviršiaus.

Robotas turi dar vieną sensorių, kuris padeda jam jausti kampus arba sekti linijas, taigi taip jis gali orientuotis aplinkoje ir net keliauti sudėtingais labirintais. Robotas naudoja įkraunamą ličio bateriją. Ringo valdyti galima naudojantis specialiu nuotolinio valdymo pulteliu.

Robotas Ringo skirtas vaikams, nors juo naudotis gali net ir labai patyrę programuotojai. Robotinė platforma iš anksto moka 10 skirtingų veiksmų, kurie padeda vaikams pradėti naudotis Ringo. Roboto programavimui naudojama Arduino IDE sistema, kuria naudotis nesudėtinga net tiems, kurie neturi jokios programavimo patirties.

Programuojant Ringo neteks susidurti su sudėtingais skaičiavimais ar painiu kodavimu. Roboto kūrėjų tinklalapyje greitu metu pasirodys įvairių mokomųjų vaizdo įrašų, kaip užprogramuoti robotą. Kadangi visi Ringo vartojai naudos tą pačią techninę įrangą, bet koks užprogramuotas elgesys gali būti „ pasidalintas“ internete. Patikusias roboto komandas bus nesunku atsisiųsti ir įdiegti savo robote.


Parengta pagal gizmag.com


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *