Robotika.lt

Robotinis skulptorius dervos luitą pavertė Darvinu (Video)

Robotika.lt 26 vasario, 2014 Robotai pramogai
Čarlzas Darvinas tikrai liktų sužavėtas sužinojęs, kad jo garbei kažkas sukūrė skruzdėlėmis knibždantį jo biustą. Vasario 12 dienos proga, švenčiant jo 205-ąjį gimtadienį, Londono Universiteto Koledže bus demonstruojami jo atvaizdo meno kūriniai. Nuo vašeliu nertos jo galvos iki Darvino formos USB atmintinės.

Šie kūriniai tai Viktorijos laikų stiliaus šio natūralisto biusto įkvėpto konkurso rezultatas. Universiteto Darvino Pastate- pastatytame ten, kur šis didis žmogus apsgyveno grįžęs po kelionės laivu Biglis – ilgą laiką buvo šio originalaus biusto namai. Tačiau skulptūra iškeliavo į Didijį Zoologijos Muziejų, kuomet jis buvo perkeltas į kitą vietą. Senasis Darvino Pastatas liko be jį reperezentuojančio šeimininko.

Norėdami pagelbėti ,menininkai bei kūrėjai priėmė šį iššūkį. Siekiant sukurti originalaus biusto kopiją buvo pasitelkta robotinė ranka.

Robotinis skulptorius dervos luitą pavertė Darvinu 1

Robotas naudoja lazerį, nuskanuodamas originalųjį biustą, kurį vėliau atkartoja, išpjaustydamas jį dervos bloke. Šis roboto meninis projektas truko tik 10 valandų.

Emanuelio Vercruysse‘o, projekto vadovo teigimu, replika nėra tokia detali, kaip originalusis biustas. Roboto charakteristikos ir jo darbo proceso sepcifika, neleido atkartoti norimo dydžio ir formos.

Vienas iš kūrėjų, fizikos studentas Džeimsas Mouldas, panaudojo tuščiavidurę Darvino galvą, užpildydamas ją skruzdelėmis. Šis meno kūrinys su laiku evoliucionuos. Skulptūra padaryta iš medžiagos, kuria maitinasi skruzdėlės (NASA sukūrė šią medžiagą eksperimentams su vabzdžiais kosmose). „Skruzdžių nebereikės šerti, o biusto struktūroje jų išgraužti tuneliai taps vis labiau matomi“Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *