Robotika.lt

Robotas Gymbot – sporto treneris tinginiams

Robotika.lt 22 gegužės, 2013 Namų robotai Robotai pramogai
Daugelis robotų kūrėjų įsitikinę, kad ateitis mažai kuo skirsis nuo dabarties. Kodėl? Todėl, kad žmonės yra tinginiai. Tikėtina, kad mes, kaip ir šiandieną, mieliau drybsosime prie televizoriaus, nei sportuosime. Italų dizaineris Masim’as Batagil’a surado būdą, greičiau priemonę, kaip pastūmėti tinginius, kad jie rūpintųsi savo sveikata ir fizine forma. Jis sukūrė autonominio roboto-trenerio, pavadinto „Gymbot”, maketą.

Pasak Masim’o, Gymbot – tai asmeninis robotas-treneris, kuris padės savo šeimininkui palaikyti gerą fizinę formą. Tuo pačiu, mašina ne tik prižiūrės kaip jis atliekate fizinius pratimus sporto salėje, bet ir rūpinsis jo mityba.

Šiandieną egzistuoja daug protingų robotų-mokytojų, nuo aukštos klasės robotų-chirurgų iki robotų, skirtų apsipirkinėjimui. Todėl nekyla jokių abejonių, kad mechaninio trenerio idėja bus tikrai realizuota. Tarptautinėje robototechnikos konferencijoje, skirtoje socialinėms reikmėms, pristatęs savo projektą, Masim’as Batagil’a papasakojo apie technines roboto funkcijas.

Robotas Gymbot - sporto treneris tinginiams - 1

Gymbot – tai robotas-humanoidas, sugebantis tiksliai kopijuoti žmogaus kūno judesius. Mašinos galūnės sujungtos šarnyriniais sujungimais.

Robotizuotas mokytojas veiks patobulintomis ličio baterijomis. Anot kūrėjo, šis energijos šaltinis artimiausiu metu bus modernizuojamas. Baterijos bus kompaktiškesnės, ekonomiškesnės ir ilgaamžės. Būtent jų dėka, robotas-treneris su savo šeimininku galės būti ištisą parą.

Po robotu šalmu yra 3D kamera, kuri atlieka skanerio ir termografijos funkcijas. Įtaisytas nedidelis mikrofonas leis robotui-treneriui Gymbot, bet kuriuo metu pamatuoti žmogaus pulsą ir spaudimą. Dar viena šios idėjos savybė – robotas galės apskaičiuoti savo šeimininko kūno masės indeksą. Už šios operacijos vykdymą bus atsakingi, į roboto rankas įtaisyti, elektros varžos sensoriai. Į mechaninio pagalbininko krūtinę planuojama integruoti jutiklinį ekraną, kuris rodys fizinių pratimų kompleksus, užsiėmimų rezultatus ir kitus žmogaus duomenis. Asmeninį trenerį bus galima aktyvuoti, naudojant balso komandas.

Robotas Gymbot - sporto treneris tinginiams 3

Įdomu tai, kad asmeninių treniruočių programos ir dietos sudarymu rūpinsis pats Gymbot, atsižvelgdamas į savo šeimininko fizinę būklę ir pasiektą progresą. Be to, robotas kartu sportuos ir rodys kaip teisingai atlikti pratimus, kad žmogus nepatirtų traumų.

Kol kas šis projektas egzistuoja tik popieriaus lape. Tačiau, pasak idėjos savininko, tokį robotą bus įmanoma sukurti jau po 10 metų. Bet tai gana ilgas laikotarpis. Juk per tiek metų, nenorinčių sportuoti žmonių skaičius gerokai išaugs. Taigi, tinginiai dar turi pakankamai laiko išsigulėti ant sofutės priešais televizorių. O besidomintiems sportu ir trokštantiems naujovių, belieka tik laukti naujojo mechaninio trenerio!Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *