Robotinės kojos leis sraigtasparniams nusileisti net kalnuose (Video)
JAV agentūra DARPA teigia, jog šių dienų sraigtasparniai nėra aprūpinti įranga, leidžiančia nusileisti ant nelygaus reljefo, tačiau norima, kad ateities sraigtasparniai turėtų robotinį nusileidimo įrenginį, kuris suteiktų galimybę nutūpti beveik bet kurioje vietoje.
Planuojama, jog naujasis nusileidimo įrenginys turės keturias lanksčias robotines kojos, kurios įprastą eilinį sraigtasparnį pavers panašesnį į milžinišką mechaninę musę. Sraigtasparniui leidžiantis “kojos’, ant kurių kiekvienos bus įtaisytas stiprus kontaktinis daviklis, automatiškai išsilankstys prisitaikydamos prie reljefo tam, kad sraigtasparnio korpusas būtų išlaikytas stabilus vertikalioje padėtyje. Šios “kojos” taip pat galės užtikrinti sraigtasparnio stabilumą leidžiantis ant judančio paviršiaus, pavyzdžiui ant siūbuojančio laivo denio.
Kol kas idėja realizuota naudojant žmonių transportavimui nepritaikytą modelį, kuris pademonstravo galimybę ne tik nusileisti, bet ir pakilti tokiose vietovėse, kuriose to padaryti su standartine įranga nepavyktų.
Ši robotinė sistema kur kas skiriasi nuo įprasto standartinio nusileidimo įrenginio, kuris paprastai turi įtraukiamus ratus arba fiksuotas šliūžes (į slides panašius balansyrus, pritvirtintus sraigtasparnio korpuso apačioje). Nė vienas iš šių standartinių variantų nėra pritaikytas nusileidimui nelygioje vietovėje ir tai yra didžiulis trūkumas, kadangi labai dažnai sraigtasparniams tenka leistis tam nepritaikytose vietovėse, pvz. įvairių katastrofų teritorijose.
Robotinis nusileidimo įrenginys leistų nutupdyti sraigtasparnį ant nelygaus paviršiaus – uolotos atbrailos ar didelio akmens. Šių “sąnarinių kojų” dėka būtų galima ne tik užtikrinti sraigtasparnio stabilumą nusileidimo metu, bet ir žymiai sumažinti “kieto” nusileidimo padaromą žalą sraigtasparniui. DARPA agentūros manymu, šios robotikos suteikiamos galimybės efektingai galėtų būti pritaikytos kariniams tikslams ir ne tik.
https://www.youtube.com/watch?v=Ip_WqX8nmKY
Parengta pagal livescience.com
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)