Robotika.lt

Nuvo – pramoginis robotas (Video)

Robotika.lt 12 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai
Robotus galima suskirstyti į kelias kategorijas. Naminiai robotai atlieka namų ruošos darbus – tvarko namus, gamina pietus ir t.t. Kitai robotų kategorijai priklauso robotai-slaugytojai, pavyzdžiui, Romeo. Jie rūpinasi ligoniais ir senyvo amžiaus žmonėmis. Į trečiąją kategoriją patenka naminiai robotai-humanoidai, skirti linksminti savo šeimininkus. Vienas iš įdomiausių tokių robotų yra humanoidas Nuvo, kurį sukūrė kompanija ZMP.

Nuvo

Ši kompanija gamina robotus, skirtus lavinimo ir pramogų sferoms. Humanoidas Nuvo nėra naujiena – pasaulį jis išvydo 2005 metais. Tačiau savo populiarumo neprarado ir iki šių dienų.

Nuvo – ne vienintelis ZMP inžinierių sukurtas projektas. Tarp daugelio jų produktų savo unikaliomis savybėmis pasižymi robotas Pino, Morph3, robotizuotas MP3 grotuvas. Tačiau Nuvo yra pirmasis humanoidas sukurtas komerciniams tikslams. 2005 metais pagal Times versiją robotas Nuvo pateko į geriausių išradimų sąrašą.

Roboto Nuvo ūgis 39 cm, svoris – 2,5 kg. Jis moka savarankiškai atsistoti iš sėdimos padėties, vaikščioti ir netgi stovėti ant rankų. Į Nuvo krūtinę įtaisytos kolonėlės, per kurias galima klausytis muzikos. Melodijos perduodamos bevieliu ryšiu iš kompiuterio. Robotas turi kamerą, kurios dėka jis gali fotografuoti ir siųsti nuotraukas į šeimininko išmanųjį telefoną.

Kūrėjai į robotą Nuvo įdiegė 40 programų, kuriomis jis linksmina savo šeimininką. Pageidaujantieji gali įsigyti specialiai robotui Nuvo pasiūtų liemenių, batų ir šalmų. Juos gamina sportinių rūbų kompanija Mizuno.

Robotas Nuvo

Nuvo gali pasigirti unikaliu dizainu, kadangi jį kūrė tas pats dizaineris, kuris sukonstravo prašmatnių automobilių Ferrari Rossa, Ferrari Enzo, Maserati Quattroporte ir Honda NSX modelius.

Kaip bebūtų gaila, šį robotą gali įsigyti ne kiekvienas. Kadangi jo kaina siekia 5600 ir daugiau dolerių. Šiuo mielu ir linksmu robotu gali mėgautis tik turtingi madingų daikčiukų mylėtojai arba didžiausi robototechnikos gerbėjai. Siekdama aukščiausių savo produkto pardavimo rezultatų, kompanija ZMP netgi nufilmavo naują reklaminį filmuką.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *