Robotika.lt

Žaislinis robotas-šuo WowWee CHiP (Video)

Robotika.lt 4 lapkričio, 2016 Robotiniai žaislai

Žaislų gamintoja kompanija WowWee, išgarsėjusi savo robotu Robosapien (2004), pagaliau pademonstravo naują išmanųjį žaislą – robotą-augintinį CHiP Niujorke vykusioje parodoje CE Week 2016. Šį mielą robotizuotą padarėlį pristatė pagrindinis komandos technikos direktorius Devinas Saferis.

Nors robotas CHiP ir orientuotas į vaikus, jis pasižymi ganėtinai sudėtingu dirbtiniu intelektu palyginus su įprastu žaislu. Kaip ir tikras naminis gyvūnas, robotas sugeba reaguoti į žmogaus veiksmus, tokius kaip rankų plojimas ir prisilietimai, taip pat atpažįsta balsus ir mėgsta, kai jį paima ant rankų. Infraraudonųjų spindulių matomumo ir radijo švyturių technologijos dėka robotas-šuo CHiP puikiai orientuojasi aplinkoje.

Robotizuotas žaislas veikia kartu su išmaniuoju telefonu Bluetooth Low Energy ryšiu. Vartotojas gali valdyti robotą CHiP, o taip pat su juo žaisti, naudodamas specialų kamuolį. Kaip ir robotas-siurblys, išsikrovęs, automatiškai nuvažiuoja į pasikrovimo bazę. Jei vartotojas nešios specialiąją apyrankę, robotas sekios paskui jį kaip tikras šuniukas.

Žiniasklaidos duomenis, kompanija WowWee demonstruodama savo robotą CHiP norėjo parodyti, kiek ženkliai technologijos pažengė į priekį nuo pirmojo Robosapien – šokančio roboto, kuris labiau tiko pramogai, nei naudingam vartojimui. Dirbtinio intelekto dėka, CHiP gali išugdyti artimą ryšį su vaikais. Jei žmogus nuolatos bendraus su savo robotu, jis gali jį išmokyti reaguoti į savo šeimininką jam priimtinais būdais.

https://www.youtube.com/watch?v=LzWolWwhhow


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *