Robotika.lt

Robotas vaikščiojantis vandeniu

Robotika.lt 6 spalio, 2014 Robotai mokslui

Nors žmonės dar neišmoko vaikščioti vandeniu, tačiau robotai tai jau moka daryti!

Kai kurie vabzdžiai gali judėti vandens paviršiumi beveik kaip žeme (vorai, uodai). Pavyzdžiui, vandeniniai čiuožikai gali bėgti vandeniu ir ant jo stovėti plaukelių ant kojų dėka. Jie nesušlampa, o atrodo tarsi oro pagalvėlės, todėl puikiai laikosi ant vandens ir neskęsta. Būtent šiuos vandens čiuožiko privalumus robototechnikos specialistai ir panaudojo kurdami vandens robotą.

Charbino technologijos instituto projekto vadovas Qinmin Pan teigia, kad tik mums vaikščiojimas vandeniu atrodo neįgyvendinama svajonė, o vabzdžiams – tai gyvenimo būdas.

Vandens roboto charakteristikos

Naujas kinų robotas turi 10 kojų, pagamintų iš vielos, du varikliukus ir sveria 3,9 gramus. Robotas sunkesnis už vandens čiuožiką 400 kartų, tačiau turi tokias pačias savybes kaip ir pats vabzdys. Robotas tvirtai laikosi ant vandens, judėdamas kojomis panašiai kaip irklais. Robotas valdomas laidine valdymo sistema.

Projektą finansavo Kinijos gamtos mokslų fondas ir Charbino technologijos institutas. Šis vandens robotas galėtų padėti stebėti telkinių būklę, o pritaisius prie jo videokamerą – būtų puikus šnipasFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *