Robotika.lt

Robotas pamokys jus, kaip žaisti alaus pongą (Video)

Robotika.lt 3 sausio, 2015 Pramoniniai robotai Robotai pramogai

Versaball savo išvaizda primena minkštą streso kamuoliuką, bet iš tiesų tai pramoninis robotas, skirtas saugiam darbui su įvairiais objektais.  Norėdami pademonstruoti, kad šis robotas ne tik sugeba puikiai dirbtim bet ir linksimtis, jo kūrėjai nusprendė CES 2015 parodoje, kuri vyks sausio 6 – 9 dienomis, surengti Versaball ir pongo čempionų iš Bpong.com parodomąją dvikovą.

Kai Versball projektas buvo pristatytas pernai, jo pagrindinė paskirtis buvo pasiūlytai naują, paprastą, universalų, nebrangų ir saugų šalia esantiems žmonėms būdą, kaip robotas galėtų sugriebti įvairius objektus, be nuolatinio jo naudojamų instrumentų keitimo ir programinių atnaujinimų. Norėta sukurti itin nesudėtingą „įjungta\išjungta“ tipo vieno mygtuko paspaudimo komandą. Šiuo atveju, roboto ranką atstojanti įgaubta pagalvėlė išleisdama orą susitraukia, taip sugriebdama norimą objektą, o orui pripildant pagalvėlę – jį paleidžia. Priešingai nei mechaniniai griebtuvai, paremti rankos modeliu, Versaball turi maišelio formos suėmiklį, kuris suteikia įrenginiui sukibimo savybes.

Žemiau pateiktame Youtube filmuke, Empire Robotics komanda demonstruoja, jog Versaball geba ne tik paimti ping pongo kamuoliukus, bet taip pat ir itin tiksliai juos sviesti į pasirinktus puodelius. Roboto veikimas kiek primena oro patrankos šūvius. Norėdamas sugriebti objektą, Versaball išsiurbia orą iš kamuoliuko polimerinio apvalkalo, taip kamuoliukas stipriai suspaudžiamas, lyg plytą primenanti kava vakuuminiuose pakeliuose. Norėdamas išmesti kamuoliuką, Versaball papučia į kamuoliuką, susidaręs vakuumas dingsta ir objektas išskrieja.

Remiantis šia paprasta, bet  sumania technika, kuo labiau suspaudžiamas kamuoliukas, tuo stipriau jis išsviedžiamas. Su tinkama slėgio kontrole bei truputėliu taikymosi, prie UR robotinės rankos pritaisytas Versaball sugeba itin tiksliai pataikyti kamuoliuką į už 2 metrų esančius nedidelius plastikinius puodelius.

Versaball drąsiai priims bet kurio CES 2015 dalyvio iššūkį ir stos į mūšį alaus pongo dvikovoje. Visą tai vainikuos sausio 6 dieną įvyksiantis mačas, kuriame galutinėje „mašinos ir žmogaus“ kovoje, robotas varžysis su Bpong pasaulio čempionato nugalėtojais.

Empire Robotics atstovai teigia, jog šios varžybos skirtos ne tik pralinksminti CES svečius. Tai tai pat padės pademonstruoti Versaball objektų sugriebimo, išlaikymo bei itin taiklaus svaidymo galimybes. Taip pat tai padės pademonstruoti, jog šis robotas gali saugiai dirbti šalia žmonių; mažai tikėtina, jog minkštas roboto griebtuvas galėtų sužeisti kieno nors įstrigusius pirštus.


Parengta pagal gizmag.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *