Robotika.lt

Robotas padėjo atkalbėti žmogų nuo savižudybės

Robotika.lt 3 gegužės, 2015 Pagalbos robotai

 Jungtinėse Amerikos Valstijose vyras grasino nušokti nuo Silicio Slėnio greitkelio tilto. Kalifornijos kelių patruliai gavo pranešimą apie tai, kad žmogus yra pasiruošęs nušokti  ir turi peilį.

Pareigūnai reagavo greitai – užblokavo kelius, esančius šalia, ir mėgino įtikinti vyrą nešokti. Galiausiai, į pagalbą buvo pasitelktas kompanijos Northrup Grumman robotas „Remotec Andros F6A“, kuris paprastai naudojamas kariuomenėje, darbui su sprogmenimis.

Pasak seržanto Chriso Sciba’os, pareigūnai į pagalbą pasikvietė profesionalius derybininkus, kadangi suvokė, jog su žmogumi, ketinančiu nusižudyti ir turinčiu ginklą, kalbėti reikia labai atsargiai. Iš pradžių su vyru derėtasi naudojant garsiakalbį, tačiau tai nebuvo pats geriausias būdas su juo kalbėti. Buvo nuspręsta vyrui perduoti telefoną. Saugiausias būdas tai padaryti, nesukeliant konfrontacijos, buvo naudojant robotą.

Seržantas C. Sciba teigia, kad maisto tiekimas yra būdas paskatinti ką nors atlikti tai, ko norime. Dėl šios priežasties robotas vyrui nunešė ne tik telefoną, bet ir picą. Vyrui buvo pasakyta, kad jei jis nori picos, turi pakelti ragelį. Robotas paleido picą vos tik vyras paėmė telefoną.

Robotas turėjo įtaisytas kameras bei mikrofoną, taigi pareigūnai galėjo iš arčiau apžiūrėti vyrą ir pamatyti, kaip jis apsiginklavęs, ką daro su peiliu, turėjo galimybę stebėti jo veido išraiškas. Galiausiai pareigūnai įtikino vyrą pasiduoti. Roboto kameros užfiksavo kaip vyras numeta peilį ant žemės, tuomet policininkai galėjo prieiti prie vyro ir nuvežti jį į areštinę. Į pagalbą pasitelkus robotą, incidentas buvo išspręstas per mažiau nei valandą.


Parengta pagal spectrum.ieee.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *