Robotika.lt

Robotas mokosi naudodamasis IKEA stiliaus instrukcijomis

Robotika.lt 31 spalio, 2012 Pramoniniai robotai
Daryk kaip aš darau, o ne kaip sakau. Tokia mintis slypi už naujojo būdo instruktuoti robotus. Neilas Dantamas Džordžijos valstijos technologijų institute Atlantoje su kolegomis kuria sistemą, kurioje robotai mokosi pagal pavyzdžius. Užuot programavus robotą atlikti užduotį, galėtų užtekti parodyti.

Tačiau nėra taip, kad robotas paprasčiausiai atkartoja žmogaus judesius. Atliekančio darbą žmogaus stebėjimui prototipas naudoja Xbox Kinect kamerą, tada tą darbą suskaido į svarbiausių veiksmų, reikalingų užduoties atlikimui, seką. Šie veiksmai konvertuojami į paprastą eilę nurodymų – panašią į tokias, kokios būna IKEA baldų surinkimo instrukcijose – kurie suprantami net nehumanoidiniams robotams.

„Norisi kažkaip užfiksuoti svarbius žmogaus judesio aspektus ir perteikti juos robotui.” – sako Dantamanas. „Įsivaizduokite, kaip kam nors pasakojate, kaip pagaminti tortą.” – sako jis. Būdai atlikti nurodytoms užduotims gali skirtis. – „Suaugęs dirbdamas gali palinkti virš stalo, o vaikas – stovėti ant pirštų galų.”

Dantamano sistema buvo išbandyta mokant robotą-ranką surinkti į Lego panašią konstrukciją, sudarytą iš medinių gabalėlių ir kaiščių. Robotas taip pat gali būti išmokytas alternatyvių būdų atlikti užduotį parodant jam tai daug kartų – jeigu jis užstrigtų darydamas užduotį vienu būdu, galėtų pamėginti kitu.

„Kadangi robotai jau plačiai naudojami gamybos sferoje, susikoncentruoti į surinkimo užduotis atrodo logiška.” – sako Brena Argal (Brenna Argall) iš Šiaurės Vakarų universiteto Evanstono mieste, Ilinojaus valstijoje.

„Vienas didžiausių robotų mokymo parodant laimėjimų yra tai, kad valdymo paradigmas ar užduoties rėžimus kurti gali jau ne vien robotikos ekspertai.” – sako ji. – „Svarbiausia, kad dabar tai tapo prieinama didesniam žmonių skaičiui, o tai turi didžiulį potencialą darant robotiką lengviau pasiekiamą visuomenei.

Šią savaitę komanda pristatė savo darbą Tarptautinėje protingų robotų ir sistemų konferencijoje Vilamouroje, Portugalijoje.

Parengta pagal Robot learns using IKEA-style instructionsFacebook komentarai


Komentarai (1)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *