Robotika.lt

Robotas-krokodilas stebės begemotus (Video)

Robotika.lt 8 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Kaip ir daugelis gyvūnų, taip ir begemotai nemėgsta būti persekiojami žmonių kai atlieka „savo reikalus“. Todėl robototechnikos specialistai sukūrė į krokodilą panašų robotą, kurio dėka galės stebėti šiuos didžiuosius gyvūnus.

Kenijos upė Mara, šalia kurios gyvena apie 4000 begemotų, vieta, kur tuštinasi šie didieji padarai. Mokslininkai susirūpino, kad išmatos teka žemyn upe, o bakterijos besimaitinančios atliekomis, suvartoja visą deguonį vandenyje. O tai labai kenkia žuvims, kurios gyvena šioje upėje.

Robotas-krokodilas stebės begemotus 1

Norėdami ištirti vandens kokybę, mokslininkai pagamino robotizuotą autonominę valtį: pritvirtino oro variklį, į kurį integruoti davikliai, pritaisė krokodilo galvą ir nudažė žalia spalva. Distanciniu būdu valdomas robotas-krokodilas plaukiojo šalia begemotų ir ramiai surinkinėjo informaciją apie dugne esančius ekskrementus, deguonies lygį, vandens temperatūrą ir panašiai.

Turbūt daugeliui įdomu kaip robotizuotas krokodilas sutarė su begemotais? Kurį laiką jis plaukiojo gana ramiai. Tačiau tyrėjai užfiksavo gana įdomų momentą, kai vienas nepatenkintas begemotas pradėjo vytis mažytę valtį. Pasižiūrėkite patys!Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *