Robotika.lt

Bioinžinieriai sukūrė dirbtinę žmogaus ausį

Robotika.lt 13 gegužės, 2014 Robotai medicinoje
Grupė Kornelio universiteto tyrėjų sukūrė dirbtinę ausį. Į pagalbą jie pasitelkė 3D printerio technologijas ir gelio formos struktūrą iš gyvų ląstelių.

Pasak specialistų, tokiu būdu sukurta ausis visiškai nesiskiria nuo tikrosios. Ją galima persodinti žmonėms, kurie turi įgimtą ausies kriauklės deformaciją arba yra netekę kažkurios dalies ausies.

Dabar chirurgai atlikdami panašias operacijas, transplantacijai naudoja medžiagas paimtas iš pačio žmogaus. Tokia procedūra gana skausminga, be to, po tokios operacijos žmogaus ausys retai kada atrodo kaip tikros.

Bioinžinieriai sukūrė dirbtinę žmogaus ausį 1

Prieš sukurdami naują dirbtinę ausį, mokslininkai pirmiausia atliko skaitmeninį trimatį ausies vaizdą, tada 3D printerio pagalba pagamino formą, kurią užpildė kolagenu, išgautu iš žiurkių uodegų ir 250 mln chondrocitų, paimtų iš karvių ausų. Po 15 minučių kūrėjai formą pašalino, o pačią ausį patalpino į maitinamąjį tirpalą. Praėjus 3 mėnesiams, kolageno dėka, dirbtinėje ausyje susiformavo kremzlė.

Šių mokslininkų dėka visi pacientai, turintys rimtų bėdų su ausimis, ateityje galės džiaugtis natūraliai atrodančiomis ausimis.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *