Robotas–katė bus greitesnė už pasaulio čempioną (Video)
Gepardai neretai yra įvardinami kaip greičiausi žinduoliai planetoje, galintys per tris sekundes išvystyti 110 km/h greitį. Mokslininkai remdamiesi šia idėja ne vienerius metus tobulina robotą-gepardą, vadinama „Cheetah”, kuris geba bėgti beveik taip pat greitai kaip ir greičiausias žmogus pasaulyje.
Masačusetso technologijų instituto (angl. Massachusetts Institute of Technology, MIT) mokslininkų sukurtas, keturias kojas turintis, robotas greitai gebės išvysti didesnį nei 48 km/h greitį ir bėgdamas neįtikėtinu spartumu išlikti stabilus ir patikimas. Pasak kūrėjų, robotas–bėgikas Cheetah turi nenuginčijamo potencialo pagerinti pasaulio rekordą – sprinterio Usain Bolt 43.93 km/h rezultatą, ir nurungti konkurentą robotą Raptor.
Gepardo prototipu remiantis sukurtas robotas stebina funkcionalumo galimybės, kurios įgyvendintos pritaikius modernius algoritmus. Novatoriškų algoritmų „dėka“, tobulinant naujausią Cheetah „variantą“, sumažintas papildomų atramų poreikis, leidžiantis robotui–katei judėti laisviau bei greičiau. Taip pat tai suteikia galimybę robotui sistemingai veikti įvairesnėje aplinkoje, pavyzdžiui, pievoje ir pan. Kitas svarbus roboto „sudedamasis elementas“ – aukšto tankio sukimo momento elektrinis variklis, turintys esminę reikšmę roboto–bėgiko ištvermės faktoriui.
„Dauguma robotų yra vangūs ir sunkūs, todėl greičio reikalaujančiose situacijose nesugeba kontroliuoti savo jėgos. Tačiau štai, kas daro MIT robotą–gepardą ypatingu… jį iš tiesų įmanoma kontroliuoti, pasitelkus naujus algoritmus ir jėgos srautus, padedančius robotui išlikti tvirtesniam, paslankesniam bei dinamiškesniam”, teigia mechaninės inžinerijos docentas Sangbae Kim.
Siekiant nepriekaištingų rezultatų Cheetah roboto tobulinimas vis dar yra būtinas. MIT komanda trokšta ne tik padidinti greitį, kurį pasiekia laukinės katės „imitacija“, bet ir patobulini šio roboto kontrolės ir stabilumo veiksnius.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)