Robotika.lt

Robotas–katė bus greitesnė už pasaulio čempioną (Video)

Robotika.lt 30 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Gepardai neretai yra įvardinami kaip greičiausi žinduoliai planetoje, galintys per tris sekundes išvystyti 110 km/h greitį. Mokslininkai remdamiesi šia idėja ne vienerius metus tobulina robotą-gepardą, vadinama „Cheetah”, kuris geba bėgti beveik taip pat greitai kaip ir greičiausias žmogus pasaulyje.

Masačusetso technologijų instituto (angl. Massachusetts Institute of Technology, MIT) mokslininkų sukurtas, keturias kojas turintis, robotas greitai gebės išvysti didesnį nei 48 km/h greitį ir bėgdamas neįtikėtinu spartumu išlikti stabilus ir patikimas. Pasak kūrėjų, robotas–bėgikas Cheetah turi nenuginčijamo potencialo pagerinti pasaulio rekordą – sprinterio Usain Bolt 43.93 km/h rezultatą, ir nurungti konkurentą robotą Raptor.

Gepardo prototipu remiantis sukurtas robotas stebina funkcionalumo galimybės, kurios įgyvendintos pritaikius modernius algoritmus. Novatoriškų algoritmų „dėka“, tobulinant naujausią Cheetah „variantą“, sumažintas papildomų atramų poreikis, leidžiantis robotui–katei judėti laisviau bei greičiau. Taip pat tai suteikia galimybę robotui sistemingai veikti įvairesnėje aplinkoje, pavyzdžiui, pievoje ir pan. Kitas svarbus roboto „sudedamasis elementas“ – aukšto tankio sukimo momento elektrinis variklis, turintys esminę reikšmę roboto–bėgiko ištvermės faktoriui.

„Dauguma robotų yra vangūs ir sunkūs, todėl greičio reikalaujančiose situacijose nesugeba kontroliuoti savo jėgos. Tačiau štai, kas daro MIT robotą–gepardą ypatingu… jį iš tiesų įmanoma kontroliuoti, pasitelkus naujus algoritmus ir jėgos srautus, padedančius robotui išlikti tvirtesniam, paslankesniam bei dinamiškesniam”, teigia mechaninės inžinerijos docentas Sangbae Kim.

Siekiant nepriekaištingų rezultatų Cheetah roboto tobulinimas vis dar yra būtinas. MIT komanda trokšta ne tik padidinti greitį, kurį pasiekia laukinės katės „imitacija“, bet ir patobulini šio roboto kontrolės ir stabilumo veiksnius.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *