Robotika.lt

Robotas gydo nuo insulto

Robotika.lt 11 birželio, 2013 Robotai humanoidai
Insultas – netikėta ir sunkiai išgydoma liga. Todėl Masačiusetso universiteto mokslininkai-tyrinėtojai, naudodami naujausias robototechnikos technologijas, sukūrė eksperimentinį robotą-humanoidą, kuris atliks fizioterapiją žmonėms, sergantiems insultu. Gydymo metu, asmeninis robotas naudos žodinių žaidimų ir rankų judesių terapiją, kuri turėtų pastebimai pagerinti ligonių būklę.

Pasak mokslininkų, anksčiau dirbant su kitais specialistais kildavo klausimų, ar vienos rūšies terapija turi įtakos kitų progresui. O naujojo eksperimento metu su roboto pagalba ligonis padarė didžiulę pažangą – jis pajudino rankas. Taip pat buvo pastebėti ir teigiami kalbos rezultatai. Įdomu tai, kad šie žymūs pagerėjimai pasireiškė atlikus vieną terapiją, o ne kelias tuo pačiu metu. Toks ir buvo mokslininkų tikslas.

Robotas gydo nuo insulto. 1jpg

Kai kurie žmonės gali būti nepatenkinti, kad terapijai bus naudojami robotai. Tačiau, jie nesusimąsto, kad dėl gydytojų ir finansų trūkumo Amerikoje 3000 gyventojų kasdien patiria neigiamus insulto padarinius. Todėl daugelis žmonių suserga lėtinėmis ligomis, kurios sukelia socialinę izoliaciją ir depresiją. O asmeninis robotas galėtų sutaupyti milijardus dolerių. Nes žmonės galėtų gydytis savo namuose ir tuo pačiu bendrauti su savo artimaisiais ir draugais.

Šie tyrimai atliekami ir toliau, kadangi pagerėjusia sveikata džiaugiasi vis daugiau žmonių. O norinčiųjų pasinaudoti roboto-humanoido paslaugomis skaičius tik didėja.

Robotas gydo nuo insulto. 2jpgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *