Robotika.lt

Robotas Baxter (Video)

Robotika.lt 8 liepos, 2013 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai
Bostono kompanijos Rethink Robotics kūrėjai pristatė savo naują robotą Baxter’į. Jo paskirtis – palengvinti kasdienį ir nuobodų žmonių darbą. Pagrindinė roboto savybė – jo nereikia pritvirtinti prie gamyklinių automatizuotų linijų. Baxter’į tereikia pastatyti šalia konvejerio linijos, įdėti į manipuliatorius tinkamus antgalius ir parodyti robotui, ką reikia daryti. O žmogus gali atsipalaiduoti ir klausytis muzikos, stebėdamas kaip robotas kuo puikiausiai susitvarko su jam pavestomis užduotimis.

Kompanija Rethink Robotics teigia, jog norint paruošti robotą darbui, prireikia mažiau nei valandos. Pasak kompanijos specialistų, Baxter’is yra robotas su žmogaus veidu, kuris jo išvaizdai suteikia draugiškumo. Roboto galva yra panaši į nedidelį kompiuterį, kurio ekrane ir rodomi atvaizduojami žmogaus veido bruožai ir emocijos.

Robotas Baxter’is gali atlikti daugybę operacijų: pakrauti, iškrauti, supakuoti, išpakuoti, rūšiuoti, šlifuoti, poliruoti ir t.t. Į robotą integruota speciali programa, kuri leidžia atpažinti šalia jo esantį žmogų. Kai darbuotojas prisiartina prie roboto, jis sulėtina savo judesius, ar net visiškai juos sustabdo. Taip užtikrinamas žmonių, dirbančių įmonėje, saugumas.

Apmokyti Baxter’į nesudėtinga. Tereikia jį paimti už manipuliatoriaus ir atlikti reikiamą judesių seką. Baxter’is viską įsimins ir kuo puikiausiai atkartos visus veiksmus.

Roboto manipuliatoriai juda septyniose ašyse. Atsižvelgdama į klientų poreikius, kompanija pasiryžusi sukurti papildomų antgalių roboto manipuliatoriams.

Robotas Baxter’is kainuoja maždaug 22 tūkstančius dolerių. Nors tai ir nėra pigus robotas, tačiau jo pagalba įmonėms atsipirktų dvigubai. Kadangi gamyklose žmonės darbo metu nepervargtų ir galėtų pailsėti, kol robotas už juos atliktų jam pavestus darbus.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *