Robotika.lt

Robotai mokys vaikus programavimo

Robotika.lt 30 lapkričio, 2016 Robotai mokslui

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ekspertai jau seniai kalba apie tai, kad programavimo būtina mokyti dar pradinėje mokykloje. Apskritai, kompiuterių mokslams daugelyje valstijų jau teikiamas prioritetas.

Naujausi „Gallup“ tyrimo duomenys atskleidė, kad 90 proc. amerikiečių tėvų nori, kad jų vaikai mokykloje mokytųsi ir programavimo. Tuo metu tik 40 proc. mokyklų ši galimybė įmanoma, tačiau net šiose mokyklose mokoma bendrosios informatikos, o ne programavimo, nes mokytojai tiesiog neturi tam tinkamo išsilavinimo.

Harvardo universiteto mokslininkai sukūrė robotą Root, kuris gali šią situaciją pakeisti. Root yra naujos kartos robotas, kuris turės specialą sąsają, skirtą programavimui. Užduotys tobulės kartu su vaiko žiniomis. Jis ne tik mokys vaikus, bet ir padės mokytojams, kurie nebuvo apmokyti programavimo.

Root pagamintas iš vienos dalies, taigi jį bus paprasta surinkti. Jis yra magnetinis, todėl mokytojai galės Root tiesiog pridėti prie lentos. Robotas gali piešti,  groti muziką, turi bent 50 jutiklių.

Root kol kas dar prekyboje nėra, tačiau Hardvardo universiteto mokslininkai sukūrė „KickStarter“ kompaniją, kuria siekė surinkti 250 tūkst. JAV dolerių Root gamybai, o per mažiau nei parą surinko virš 360 tūkst. dolerių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *