Robotai – elgetų konkurentai? (Video)
Štai patys geriausi robotizuoti pinigų kaulytojai ir didžiausi elgetaujančių žmonių konkurentai.
1. Don-8r
Šį nedidelį robotą, vardu Don-8r, sukūrė Škotijos universiteto Dundee dizaineris. Robotizuota mašina važinėjo gatvėmis ir surinkinėjo pinigus labdaros fondams. Robotas susilaukė didelio praeivių dėmesio ir surinko nedidelę pinigų sumą, kurią skyrė Dundee miesto mokslinių tyrimų centrui.
Kūrėjas ruošiasi savo unikalų kūrinį pristatyti įvairioms labdaros organizacijoms ir pasiūlyti naują pinigų aukojimo būdą. Be to, organizacijai pageidavus bus galima pakeisti roboto korpuso logotipą.
2. Dona
Įrenginys primena robotizuotą Raudonkepuraitę. Ultragarsinis sonaras esantis po roboto-kaulytojo aukų dėžute atpažįsta prisiartinantį žmogų, kuris noriai paaukoja pinigų. Dona už tai atsidėkoja nusilenkdama, pamirksėdama akutėmis ir pajudindama rankytes. Priešingai nei robotizuotos mašinos Don-8r, roboto Dona kaklas ir dilbiai yra lankstesni. Todėl jie gali judėti nepriklausomai vienas nuo kito.
Donos kūrėjai paaukotų pinigų nepasiima, o atiduoda juos į labdaros fondą, kuris skirtas Vakarų Afrikos Dramblio Kaulo Kranto Respublikos vaikų lavinimui.
3. Gimme
Robotas Gimmi valdomas sensoriais ir populiariu mikrokontroleriu Arduino Pro Mini. Šių priemonių dėka robotas kuo puikiausiai juda patalpoje ir prašydamas išmaldos ieško potencialių aukotojų.
Idėja sukurti tokią robotizuotą mašiną kilo Chris’ui Eckert’ui tada, kai bėgiodamas eilinį kartą pamatė vargetas prašančius išmaldos. Pasak Eckert’o mes kiekvieną dieną sutinkame daugybę benamių, kurie sukelia mums skirtingas emocijas: gailestį, baimę ir pyktį. Eksperimento metu robotas surinko labai nedaug – tik šešis dolerius, tačiau sukėlė lygiai tokias pačias praeivių emocijas kaip ir žmonės elgetos.
4. PaCo
2005 metais Madrido politechnikos universitetas sukūrė invalido vežimėlyje sėdintį robotą-paprašaiką PaCo. Išvertus iš ispanų kalbos PaCo reiškia „automatinis poetas, pasiekiamas internetu”. Už auką robotas PaCo praeiviams atsidėkoja skaitydamas poeziją, kurią pats ir kuria. Kai tik prisiartina žmogus, jis ištiesia manipuliatorių su dėžute, skirta monetoms. Kai tik pinigai atsiduria dėžutėje, jis pradeda deklamuoti ekspromtu sukurtą savo „meno kūrinį”. Be to, į robotą įtaisytos web-kameros dėka, vaizdus galima rodyti ir internetu.
5. Robotas-elgeta
2001 metais šį bevardį robotą bendromis jėgomis sukūrė Bruklino kompanija Mišmaš ir Jason’as Klotz’as. Robotas ne tik kalba ir prašo išmaldos, bet ir yra puikus klausytojas. Taip pat ši robotizuota mašina moka tapyti, dainuoti ir šokti.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)