Robotika.lt

Robotai – elgetų konkurentai? (Video)

Robotika.lt 30 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai Robotai pramogai
Robototechnikos specialistai jau senai galvoja robotizuotomis mašinomis pakeisti ne tik dalį fabrikuose dirbančių darbuotojų, bet ir nukonkuruoti profesionalius pinigų kaulytojus. Maždaug prieš dešimtį metų tyrėjai iš įvairių šalių sukūrė kelis robotų modelius, kurių paskirtis – prašyti pinigus iš praeivių. Sensorių ir garsiakalbių dėka robotai sugeba pritraukti žmonių dėmesį ir iš gailesčio, greičiau ir smalsumo paaukoti jiems pinigų.

Robotas

Štai patys geriausi robotizuoti pinigų kaulytojai ir didžiausi elgetaujančių žmonių konkurentai.

1. Don-8r

Šį nedidelį robotą, vardu Don-8r, sukūrė Škotijos universiteto Dundee dizaineris. Robotizuota mašina važinėjo gatvėmis ir surinkinėjo pinigus labdaros fondams. Robotas susilaukė didelio praeivių dėmesio ir surinko nedidelę pinigų sumą, kurią skyrė Dundee miesto mokslinių tyrimų centrui.

Kūrėjas ruošiasi savo unikalų kūrinį pristatyti įvairioms labdaros organizacijoms ir pasiūlyti naują pinigų aukojimo būdą. Be to, organizacijai pageidavus bus galima pakeisti roboto korpuso logotipą.

2. Dona

Įrenginys primena robotizuotą Raudonkepuraitę. Ultragarsinis sonaras esantis po roboto-kaulytojo aukų dėžute atpažįsta prisiartinantį žmogų, kuris noriai paaukoja pinigų. Dona už tai atsidėkoja nusilenkdama, pamirksėdama akutėmis ir pajudindama rankytes. Priešingai nei robotizuotos mašinos Don-8r, roboto Dona kaklas ir dilbiai yra lankstesni. Todėl jie gali judėti nepriklausomai vienas nuo kito.

Donos kūrėjai paaukotų pinigų nepasiima, o atiduoda juos į labdaros fondą, kuris skirtas Vakarų Afrikos Dramblio Kaulo Kranto Respublikos vaikų lavinimui.

3. Gimme

Robotas Gimmi valdomas sensoriais ir populiariu mikrokontroleriu Arduino Pro Mini. Šių priemonių dėka robotas kuo puikiausiai juda patalpoje ir prašydamas išmaldos ieško potencialių aukotojų.

Idėja sukurti tokią robotizuotą mašiną kilo Chris’ui Eckert’ui tada, kai bėgiodamas eilinį kartą pamatė vargetas prašančius išmaldos. Pasak Eckert’o mes kiekvieną dieną sutinkame daugybę benamių, kurie sukelia mums skirtingas emocijas: gailestį, baimę ir pyktį. Eksperimento metu robotas surinko labai nedaug – tik šešis dolerius, tačiau sukėlė lygiai tokias pačias praeivių emocijas kaip ir žmonės elgetos.

4. PaCo

2005 metais Madrido politechnikos universitetas sukūrė invalido vežimėlyje sėdintį robotą-paprašaiką PaCo. Išvertus iš ispanų kalbos PaCo reiškia „automatinis poetas, pasiekiamas internetu”. Už auką robotas PaCo praeiviams atsidėkoja skaitydamas poeziją, kurią pats ir kuria. Kai tik prisiartina žmogus, jis ištiesia manipuliatorių su dėžute, skirta monetoms. Kai tik pinigai atsiduria dėžutėje, jis pradeda deklamuoti ekspromtu sukurtą savo „meno kūrinį”. Be to, į robotą įtaisytos web-kameros dėka, vaizdus galima rodyti ir internetu.

5. Robotas-elgeta

2001 metais šį bevardį robotą bendromis jėgomis sukūrė Bruklino kompanija Mišmaš ir Jason’as Klotz’as. Robotas ne tik kalba ir prašo išmaldos, bet ir yra puikus klausytojas. Taip pat ši robotizuota mašina moka tapyti, dainuoti ir šokti.

Robotas elgetaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *