Robotika.lt

Povandeninis robotas – sunkiai pasiekiamoms erdvėms tirti

Robotika.lt 22 rugsėjo, 2014 Robotai mokslui

Ir vėl gamta, o tiksliau vandenyno pasaulis, tapo kūrybos įkvėpimo šaltiniu mokslui… Šįkart Italijos Bio robotų instituto (angl. BioRobotics Institute) mokslininkai roboto prototipu pasirinko aštuonkojus, kurie yra žinomi dėl savo unikalių gebėjimų įsisprausti į siauras erdves slepiantis ar laukiant pasaloje.

BioRobotics Institute mokslininkų sukurtas, vandenyno pasaulio gyventoją imituojantis, robotas „pakrikštytas“ PoseiDrone vardu – Graikų jūrų dievo Poseidono garbei. PoseiDrone robotas yra viena iš lanksčiausių mašinų robotų industrijoje – beveik 90 proc. mechanizmo „kūno“ sudaro minkštos medžiagos bei įvairūs lankstūs elementai, dėl kurių PoseiDrone yra tinkamas sunkiai pasiekiamoms, siauroms ar mažoms erdvėms po vandeniu tirti. Unikalias judėjimo savybes reprezentuojantis robotas taip pat geba savo „rankomis“ apglėbti žmogų, o tai itin svarbu įvairiose gelbėjimo užduotyse.

Roboto kūrėjų komandą atstovaujantis Francesco Giorgio-Serchi teigia, kad PoseiDrone išskirtinumas bei unikalumas slypi šio roboto „minkštume“, kurio „išgavimui“ pasitelkta 3-D spausdinimo technologija… „Be minkštos dalies, tai būtų tik variklių ir kabelių krūva”, savaitraščiui New York Times sakė F. Giorgio-Serchi.

PoseiDrone roboto sukūrimas ir jo funkcijų gerinimas svarbus ne tik tolimesniems 3-D spausdinimo būdu pagamintų minkštų robotų tobulinimo procesams… Kūrėjų komanda taip pat, dėl valdymo kokybės tinkamumo ir nuoseklumo, siekia roboto elgesio gerinimo pažangos, t.y. PoseiDrone sutapatinimo su aštuonkoju.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *