Pasijausk robotu!
Kokias funkcijas atlieka šio rinkinio priemonės? Akiniai yra visiškai nepermatomi, žmogus nemato jį supančios aplinkos, lygiai taip pat kaip ir robotas negali matyti mūsų pasaulio.
Ant šalmo pritaisytas ultragarsinis jutiklis ir infraraudonųjų spindulių švyturys. Jie sujungti su šviesos diodais, esančiais akiniuose. Ultragarsinis jutiklis siunčia į šviesos diodus, išdėstytus akinių viduje, informaciją apie kelyje pasitaikančias kliūtis. O tuo pačiu metu infraraudonųjų spindulių švyturys parodo, ar yra aplinkui yra kitų robotų arba žmonių su tokiais akiniais.
Jei jutiklis aptinka kitą robotą, užsidega atitinkami diodai. Tokiu būdu žmogus su nepermatomais akiniais gauna tokią pačią informaciją, kaip ir robotas.
Tačiau tai dar ne viskas, ką išrado Pol’as Granžon’as. Jis sukūrė ne tik šį rinkinį, bet ir įdomų žaidimą Roboriada. Šiame žaidime žaidžia du žmonės, imituojantys robotus, ir kovoja vienas su kitu dėl išgyvenimo.
Pagal Roboriados taisykles žaidėjai-robosapiens orientuojasi tiktai pagal elektroninių prietaisų parodymus. Jie mato tik tai, kas rodoma ekrane, įtaisytame jiems priešais akis, ir girdi tik garsus, sklindančius iš ausinių ir privalo laikytis komandų, kurias siunčia juos valdantys žmonės. Kiekvienas iš žaidėjų-robosapiens ant savo kūno turi mygtuką. Jei vienas iš jų paspaudžia mygtuką, tai tas robosapiens deaktyvuojamas ir pralaimi šį raundą. Teisėjai jį aktyvuoja naujame raunde ir kova tęsiasi. Šis žaidimas leidžia žmogui pasijusti robotu.
Žaidimo organizatoriai turi tikslą užkirsti kelią žiauriam elgesiui su robotais: „Mes prieš žmonių žiaurumą, kurie gamina karinius ir kovinius robotus, žudančius vienas kitą vien tik dėl to, kad patenkintų žmonių, norinčių pasijausti visagaliais, ambicijas”.
Norėdami pademonstruoti šį principą jie ir sukūrė žaidimą Roborada. Juk tik žaidime žmogus tapęs robotu gali pajusti, ką reiškia būti valdomam kito žmogaus ir vykdyti tik jo nurodymus. „Šis žaidimas tarsi gydomasis poveikis, skirtas žmonėms suvokti, jog bet koks žiaurumas pasaulio atžvilgiu yra neleistinas”, – sako kūrėjai.
Sekantis šio projekto etapas – suburti žaidėjų komandas – robosapiens’ų ir juos valdančių žmonių ir surengti varžybas. Taip pat kūrėjai tikisi, jog į šį projektą pavyks pritraukti savanorių, kurie sutiks būti robosapiens ir papasakos apie savo patirtį ir pojūčius prieš televizijos kameras.
Vertinant grynai pragmatiškai, šis Robotic perception kit komplektas gali pasitarnauti ir robotų gamyboje, ir padėti patobulinti robotų elgesio algoritmus. Mat suvokdamas aplinką tik roboto naudojamais jutikliais, kūrėjas gali geriau suprasti roboto valdymo ir orientavimosi aplinkoje problemas.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)