Robotika.lt

OpenBionics rankų protezai (Video)

Robotika.lt 20 balandžio, 2015 Robotai medicinoje

Kompanija OpenBionics, įsikūrusi Bristole, Didžiojoje Britanijoje, siekia sukurti visiems prieinamas, lengvas robotines rankas ir rankų protezus. Iki šiol sukurti rankų protezai yra labai brangūs ir tik nedaugelis žmonių, kuriems jie reikalingi, turi galimybę juos įsigyti. OpenBionics jau pristatė robotines rankas, kurios kainuoja mažiau nei 100 dolerių ir sveria mažiau nei 200 gramų, o nauji antropomorfiniai rankų protezai kainuoja mažiau nei 200 dolerių ir sveria mažiau nei 300 gramų. Tai yra pigiausi ir lengviausi iki šiol sukurti rankų protezai.

Robotinės rankos pirštų dizainas sukurtas pagal žmogaus pirštų modelį, pirštai imituoja žmogaus pirštų lenkimo judesius. Rankos protezai turi naują mechanizmą, kurio dėka galima blokuoti pasirinkto piršto judesius ir tokiu būdu vartotojas turi galimybę pasirinkti norimą pirštų kombinaciją. Iš viso galima sukurti 16 skirtingų pirštų kombinacijų, o nykštys turi skirtingas 9 pozicijas. Taigi iš viso protezinė ranka gali atlikti net 144 skirtingus gestus ar pozicijas.

Protezus galima pagaminti naudojant 3D spausdintuvą, CNC stakles ar lazerinius pjaustytuvus. Visas protezams pagaminti reikalingas medžiagas galima rasti techninės įrangos parduotuvėse. Dėl šios priežasties jie nesunkiai pataisomi. Rankos protezų dizainas gali būti lengvai personalizuotas kiekvienam klientui. Žmogus, norintis gauti rankos protezus, turi užpildyti specialią formą internete, kurioje jis gali nurodyti norimas protezo specifikacijas. Pavyzdžiui, galima pasirinkti rankos tipą (kairė, dešinė), rankos ilgį ir plotį.

Žmonės, turintys anksčiau sukurtus rankų protezus, teigia, jog jų netenkina didžiulė iki šiol sukurtų protezų kaina, didelis jų svoris ir tai, jog protezus sunku pataisyti. Bijodami sulaužyti ar sugadinti protezus, daugelis šių žmonių vengia juos naudoti kasdienėje veikloje. Tai parodo, jog nauji pigūs, lengvi, personalizuoti protezai, kuriuos lengva pataisyti, yra reikalingi. Nauji protezai padės neįgaliems žmonėms lengvai atlikti kasdienes užduotis ir palengvins jų gyvenimą.
Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *