Robotika.lt

10 robotų, kurie moka piešti (Video)

Robotika.lt 23 birželio, 2013 Robotai mokslui
Robototechnikos specialistai jau senai sugalvojo kaip sukurti robotizuotą ranką ir įdėti į ją teptuką. Naujausia programinė įranga suteikia robotams galimybę ne tik atpažinti veidus ir juos supančius objektus, bet ir tiksliai atvaizduoti žmones. Tačiau tokiuose robotuose gana sudėtinga atskleisti dailininko „sielą”. Robotų autoriai pabandė įveikti šią užduotį, o rezultatus pademonstravo videofilmukuose.

Velykinis robotas
Velykos – graži religinė šventė, turintį tradiciją dažyti kiaušinius ir juos daužyti varžantis kieno bus stipresnis. Įrenginys pavadinimu Eggbot gali ant nedidelių sferinių daiktų piešti stulbinančiai detalius vaizdus. Roboto pagalba ant kiaušinio galima atvaizduoti viską, kas jums patinka. Piešti galima valdant roboto roboranką arba į jo atmintį įkėlus jau paruoštą iliustraciją.

Robotas-portretistas, piešiantis grubius eskizus
Roboranka vardu Pol’as išsiskiria netvarkingu piešimo stiliumi. Tai ne pats geriausias pasaulyje dailininkas netgi ir tarp robotų. Kūrėjas Pol’ą išmokino piešti priešais jį sėdinčius žmones. Vaizdą robotas gauna per kamerą ir piešimui naudoja juodos spalvos plunksnakotį. Nors roboto darbai yra gana grubiai nupiešti, bet tuo pačiu atrodo patraukliai.

Robotas, piešiantis vaivorykštę
Šis mechanizmas tvirtinasi prie dviračio ir turi ilgą metalinį vamzdį, ant kurio tvirtinami balionai su šešių skirtingų spalvų dažais. Mechanizmas pagamintas iš dviračio grandinių, krumpliaračių ir rankinio grąžto. Jis valdomas žaislinės mašinos valdymo pultu. Didžiulė vaivorykštė atsiranda ant bet kokio vertikalaus paviršiaus jau po kelių sekundžių.

Robotas-portretistas iš parodos CeBIT 2012
Šis robotas, kuris buvo pristatytas tarptautinėje parodoje CeBIT, gali tiksliai atkartoti žmogaus išvaizdos bruožus per tris minutes. Tiesa, toli gražu ne kiekvienas bus patenkintas tokiu portretu. Tačiau geležinis portretistas sugeba apdoroti juodai-baltus atvaizdus, pabrėžti tinkamus veido kontrastus ir kontūrus, ir piešti tai, ką mato. Priešingai, nei „gyvas” dailininkas, robotas – skrupulingai sąžiningas ir objektyvus. Jis nemoka pagrąžinti originalo arba paveiksle paslėpti kokių nors trūkumų.

Robotas, kuriantis beprasmiškus graffiti
Neįprastas robotas, kurį sukūrė du japonai So Kanno ir Takahiro Yamaguchi, atlieka vienintelę funkciją – piešia beprasmiškus paveikslus ant sienų. Tiksliau, viena ranka lengvais judesiais jis purškia iš aerozolinio buteliuko dažus, sukurdamas abstrakčius graffiti.

Piešiantis robotas-konstruktorius
Kadangi robotas Piccolo susideda iš keičiamų dalių, jį galima panaudoti keliais būdais: pjaustymui lazeriu, 3D spausdintuvams arba piešimui. Priklausomai nuo to, kokią roboto konfigūraciją jūs panaudosite, robotas galės veikti autonomiškai, naudodamas šviesos daviklius. O keli Piccolo robotai galės netgi užsiimti sienine tapyba.

Abtsrakcionizmo fabrikas
Jei robotai sugeba piešti graffiti ir netgi tapyti gyvus žmones, tai kas trukdo sukurti prietaisą, kuris pieštų ant drobės atsitiktinius vaizdus? Prietaisas iš lankstaus rotoriaus su dažais kuria peizažus abstraktaus impresionizmo stiliumi. Šio darbo procesas galbūt net įdomesnis, nei pats rezultatas.

Robotas iš plokštelių grotuvo
Kuriant meną, galima panaudoti net ir plokštelių grotuvą. Dizaineris Robert’as Howsare’as iš dviejų plokštelių grotuvų sukūrė prietaisą, kuris sugeba piešti. Kūrėjas prie plokštelių pritvirtino dvi tarpusavyje sujungtas medines lenteles. Į šią konstrukciją įstačius pieštuką, galima piešti sudėtingas geometrines figūras. Tiesa, tuo pačiu metu klausytis muzikos nepavyks.

Robotas, piešiantis nenuspėjamai
Šios mašinos kūrėjas Harvey’us Moon’as išmokino savo įrenginį bet kokius juodai-baltus JPEG formato paveiksliukus paversti savotišku meno kūriniu. Robotas susideda iš dviejų atskirų dalių. Viena valdo teptuką, kita perveda paveikslėlį į kodą ir perduoda koordinates, kurios bus atvaizduotos ant drobės. Įrenginys, nors ir remiasi iš anksto pateiktu paveiksliuku, tačiau yra užprogramuotas įnešti atsitiktines variacijas teptuko judėjimo metu, dėl to kiekvieną kartą nupiešia šiek tiek skirtingą vaizdą.

Robotai, piešiantys piešinius Londono danguje
Tai aštuoni didžiuliai robotai, kurie šokdami išrašinėja įvairiausius užrašus Londono danguje. Robotai buvo įrengti Trafalgaro aikštėje, kurioje vyko kasmetinis Londono dizaino festivalis. Gigantiškus mechanizmus pristatė kompanija Audi. Jos gamyklose šie įrenginiai surinkinėja automobilius. Šou pasirodymams į robotų manipuliatorius buvo įmontuoti specialūs šviesos diodai, kurie danguje galėjo „rašyti” šviesos spinduliais.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *