Robotika.lt

Norite palenktyniauti su dirbtiniu intelektu? Anki jums padės

Robotika.lt 4 lapkričio, 2013 Robotai pramogai
Anki Drive – tai unikalus robotikos ir vartotojų klasės dirbtinio intelekto derinys. Ir tai tik pirmasis žvilgsnis į Anki platformą.

Jeigu kada nors svarstėte, kaip atrodytų video žaidimas, jei jį perkeltume į realųjį pasaulį, tuomet Anki padės jums atsakyti į šį klausimą.

San Francisko komanda sukūrė technologinę platformą, kuri apima robotiką ir vartotojų klasės dirbtinį intelektą. Šis lenktyninių mašinėlių žaidimas, pavadinimu
Anki Drive, pradėtas prekiauti spalio 23 d.

Anki Drive kainuoja apie 200 dolerių, o jį galima įsigyti Anki internetiniame puslapyje, o taip pat ir Apple parduotuvėse JAV, Kanadoje bei internetu (Apple.com).
Anki pirmą kart į dienos šviesą išriedėjo birželį, kuomet Apple jį pristatė Tarptautinėje Kūrėjų Konferencijoje.

Nors Anki Drive yra pirmasis Anki kompanijos produktas, kuris gali arba iškelti, arba sužlugdyti kompaniją, tačiau generalinis jos direktorius, Borisas Sofmanas, užtikrintas, jog jų kuriamas unikalus produktas peržengia virtualumo ir realybės ribas, sujungdamas šias dvi sferas ir leidžiantis vartotojams žaisti vienu metu abiejuose pasauliuose.

Anki Drive platformoje žaidėjai gali rungtyniauti su automobiliais valdomais kitų žmonių, o taip pat ir rungtis su dirbtiniu intelektu. Demonstracijos metu Sofmanas parodė, kaip dirbtinio intelekto valdomos mašinėlės reaguoja į valdomas žmogaus. Iš tiesų, dirbtinio intelekto valdomi automobiliai reagavo žaibiškai į kiekvieną žmogaus veiksmą, bandydamos aplenkti sulėtėjusį konkurentą arba neduodami jam kelio. Dirbtinio intelekto mašinėlės yra tokio lygio, nes jos vidiniai komponentai leidžia per sekundę vairavimo logiką patikrinti net 500 kartų, o taip pat apdoroti ratų pozicijos informaciją kas 2 milisekundes.

Norite palenktyniauti su dirbtiniu intelektu  Anki jums padės

Sofmanui Anki Drive yra platformos gebėjimo sujungti virtualųjį ir realųjį pasaulį įrodymas. „Su Anki, naudodami dirbtinį intelektą ir robotiką, mes darome tai ko dar niekas nebuvo daręs,” – teigė Sofmanas. „ Iš tiesų mes galime programuoti video žaidimus „ant” realaus pasaulio fizinių objektų.”

Dar vienas esminis Anki platformos elementas yra tai, jog kiekvienas žaidimo aspektas yra nulemiamas programinės įrangos. Sofmano teigimu, tai reiškia, jog viskas, nuo žaidimo taisyklių iki mašinėlių elgsenos, laikui bėgant gali būti atnaujinama ir plečiama. Ir tai yra pagrindinis platformos privalumas, paverčiantis ją kai kuo daugiau nei paprastu lenktyninių mašinėlių žaidimu. „Galime gerinti vartotojų pojūčius išleisdami naujus programinės įrangos atnaujinimus,” – sakė Sofmanas. „Kuomet išleisime naujas žaidimo charakteristikas ir aplinkas, jas bus galima sklandžiai įdiegti į žaidimą ir žaidėjai nuolat turės geriausią žaidimo sistemą.”

Vienas aspektas, kurį bus kiek sunkiau atnaujinti – tai fizinė lenktynių trasa. Maždaug 2,5 metrų ilgio ir 1 metro pločio trasa padengta specialiu rašalu, kuris leidžia dirbtinio intelekto valdomoms mašinėlėms orientuotis, kurioje vietoje jos yra. Tai taip pat leidžia ir žmogaus valdomoms mašinėlėms palaikyti stabilumą. „Tai leidžia mašinėlėms tiksliai sužinoti savo poziciją,”- teigė Sofmanas,- „ ir neįtikėtinai preciziškai judėti bei manevruoti.”

Tai tik pradžia

Žinoma, nėra būdų pasakyti, kaip seksis Anki Drive platformai. Tačiau gavusi 50 milijonų dolerių finansavimą, Anki kompanija, regis, turi užtektinai laiko tobulinti savo technologijas. Šiuo metu kompanija neatskleidžia nieko apie savo ateities naujų žaidimų kūrimo planus. Nepaisant fakto, jog šiuo metu Anki pradeda prekyba Anki Drive platforma, nėra jokių garantijų, kad komanda kurs naujus žaidimus ateityje.

Tačiau žaidimai yra idealai terpė technologijoms, leidžiančioms programinei įrangai sujungti fizinius objektus ir virtualiąją erdvę. Bet taip pat egzistuoja daugybė skirtingų įrankių ir nėra jokios priežasties manyti, jog Anki – šis žodis japonų kalboje reiškia „mokytis širdimi” – nekurs produktų ir kitose srityse. Sofmanas teigė, jog Anki sukūrė daugybę nuostabių technologinių statymo blokų, kurios galima panaudoti vis iš naujo.

Mobili programinė įranga

Norėdami valdyti Anki mašinėles, žaidėjai pirma turi parsisiųsti Anki mobiliąją programinę įrangą, šiuo metu pritaikytą tik iOS operacinei sistemai. Mašinėlės viena su kita bei su programine įranga komunikuoja Bluetooth LE ryšiu. Žaidimo automobiliai reaguoja į kontrolinius signalus net už 10-12 metrų atstumo.

Naudodamiesi programine įranga telefone, žaidėjai pasirenka ar žais su kitu žmogumi, ar su dirbtiniu intelektu. Telefonu žaidėjai valdo savo automobilius, o taip pat ir jų ginklus. Žaidime naudojami šaudantys ginklai bei žibintai, „pritraukiantys“ kitus automobilius. Nors kalbame apie fizinį žaidimą, tačiau jame išlieka visi esminiai lenktyninio video žaidimo elementai.

Žaidėjams praleidžiant daugiau laiko prie Anki Drive, jie pelno taškus, kuriuos vėliau gali iškeisti į naujus gebėjimus bei ginklus. Nors tai suteikia Anki kompanijai papildomą galimybę užsidirbti, Sofmanas teigė, kad kompanija neplanuoja apmokestinti vidinių žaidimo elementų. Vietoj to, siekiama skatinti žaidėjus daugiau laiko praleisti žaidžiant ir tobulinant savo mašinėles.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *