Robotika.lt

Nepaprasti Hexbug robotukai

Robotika.lt 5 birželio, 2013 Robotai pramogai
Dažnai pasitaiko, kad nupirkus vaikui žaislą, juo susidomi ir suaugę. Hexbug robotukai – puikus to pavyzdys.

Kompanija Innovation First Inc pagamino mikrorobotų Bugs seriją, imituojančią tikrų vabalų judesius ir iš karto pakerėjo ne tik vaikų, bet ir tėvų širdis.

Robotai-vabalai tokie mažyčiai, kad telpa į delną, tačiau gali suteikti daug džiaugsmo. Vabalus galima tiesiog stebėti, tarp jų surengti varžybas arba vaikyti po labirintą, stebint kaip kiekvienas iš jų įveikia kliūtis.

Šiandieną suskaičiuojami aštuoni Hexbug serijos mikrorobotai, kuriuos pamėgo daugelio pasaulio šalių gyventojai. Kiekvienas robotas turi unikalų dizainą ir elgesio modelį. Šviesa, garsas, kliūtys – įtakoja robotuko elgesį.

Pirmasis Hexbug robotas – „Vabalas”. Būtent jis įkvėpė kūrėjus sukurti kompanijos logotipą – oranžinį šešiakampį. „Vabalas” skiriasi nuo kitų mikrorobotų ne tik savo spalva, bet ir unikalia šarvo forma. Jis sugeba girdėti ir apeiti kliūtis.

„Krabas” savo elgesiu panašus į „Vabalą”, tačiau jautriai reaguoja į šviesą ir vis slepiasi tamsiose vietose. Taip pat, išgirdęs pliaukštelėjimą, robotas atsisuka.

„Nanovabalai” – patys mažiausi ir paprasčiausi, bet ir patys įdomiausi robotai. Jų judesiai tokie nenuspėjami ir chaotiški, kad jiems buvo sukurti specialūs nanodromai.

Kita mikrorobotų grupė – tai „Skruzdėlė” ir „Lerva”. Robotas-skruzdėlė lygiu paviršiumi juda labai greitai, atsitrenkia į kliūtį, tada pakeičia judėjimo kryptį ir bėga toliau, kol kelyje vėl nepasitaiko kliūčių. Skirtingai nuo „Skruzdėlės”, „Lerva” yra tobulesnė ir „neužsistato sau gumbų”, kadangi likus keliems centimetrams iki kliūties arba prarajos, ji stabteli ir šliaužia kita kryptimi.

Dar viena dresiruotų mikrorobotų grupė „Vorai” ir „Sprindžiai” (drugių šeima). Šie robotai valdomi distanciniu pultu. Jie nereaguoja į išorinius garsus ir visiškai priklauso nuo distancinio valdymo pulto. Be to, „Vorai” ir „Sprindžiai” turi ultramodernų dizainą, kurio dėka pusiau permatomam korpuse galima matyti visas jų detales.

Naujausias kompanijos Hexbug kūrinys – mikrorobotas „Skarabėjus”. Jis pasižymi puikiomis savybėmis – yra greitesnis už „skruzdėlę” ir manevringesnis už kitus „vabalus”. Netgi be specialių daviklių, „skarabėjus” niekur neįstrigs. Jei jis apsivers, lengvai atsivers ant kojų ir toliau tęs savo kelionę.

Kiekvieno mikroroboto viduje įtaisytas patikimas variklis, kuris pasikrauna AG13 arba LR44 baterijomis, priklausančiomis prie komplekto.

Turbūt visiems labai įdomu, kaip vis tik veikia šie mažyčiai robotukai, todėl žemiau bus pateikta išsami informacija apie jų technines charakteristikas ir privalumus.

HEXBUG „Original” („Vabalas”)

Šis robotas – pirmasis, kompanijos Hexbug, pagamintas mikrorobotas. Nuo jo prasidėjo mikrorobotų gamyba. „Vabalas” puikiai juda paviršiumi. Dėka sensorinių daviklių, esančių ant ūselių, jis išvengia kliūčių. Taip pat Hexbug „Original” turi garso daviklius, kuriais galima valdyti robotą. Pakanka suploti delnais, patriukšmauti ar garsiai sušukti ir robotas iš karto pakeičia kryptį. Kad būtų įdomiau žaisti, ant stalo galima pastatyti labirintą ir stebėti, kaip jis linksmai juda. Tarpusavyje „vabalai” išsiskiria savo sparneliais ir spalvomis: juoda, žalia, rožinė, mėlyna ir oranžinė. Šių robotų-vabalų modelis yra gana įdomus, kadangi per pusiau permatomą korpusą galima pamatyti kaip jis pagamintas. Be to, mikrorobotas atlieka tikslius tikrojo vabalo judesius.

Hexbug original

Fiziniai Hexbug „Original” parametrai:

Svoris – 15 g
Plotis – 60 mm
Aukštis – 33 mm
Ilgis – 68 mm

Elgsena: savarankiškai juda tiesiai tol, kol ūseliu nepaliečia kliūties arba neišgirsta didelio garso.
Savybės: „Vabalas” turi du daviklius: lytėjimo ir garso.

Judėjimo algoritmas:
„Vabalas” sugeba apeiti kliūtis be žmogaus pagalbos. Duomenys iš lytėjimo ir garso daviklių pastoviai perduodami į žaislo mikrovaldiklį.

Dizainas:
Dizaineriai įdėjo daug pastangų ir išradingumo į dizainą. Todėl „Vabalas” atrodo stilingai ir patraukliai.

Hexbug original 1

HEXBUG „Crab” („Krabas”)

„Krabas” – antras Hexbug robotas-žaislas. Jis juda šonu, kaip tai daro tikrasis krabas. Ramus, neagresyvus robotas mėgsta ramybę ir nuošalias vietas. „Krabas” elgiasi pagal garso ir apšvietimo daviklius. Žaidimams su „krabu”, vietoj labirintų, geriau pastatyti palapinę. Bus įdomu stebėti kaip jis eina nuo priedangos iki priedangos, slepiasi nuošaliose vietose, kol jo neišvysite garsiu šūktelėjimu. Su robotu geriau žaisti ant stalo, kad jis neįlįstų į sunkiai prieinamas vietas. Hexbug „Crab” kaip ir „Vabalas” pagamintas ir pusiau permatomo plastiko ir malonina akį gražiomis spalvomis: raudona, indigo, juoda, žalia ir turkio.

Hexbug crab

Fiziniai Hexbug „Crab” parametrai:

Svoris – 30 g
Plotis – 70 mm
Aukštis – 43 mm
Ilgis – 50 mm

Elgsena: autonomiškai juda šonu, kol nepasislepia pavėsyje arba neišgirsta didelio garso.

Savybės:

  • Turi garso ir apšvietimo daviklius.
  • Bijo garso. „Krabas” girdi ir reaguoja į pavojų, dėka garso daviklio. Būtent tai suteikia robotui realistiškumo ir daro jį įdomų.
  • Judėjimo kopijavimas. „Krabas” tiksliai atlieka tikrojo krabo judesius. Jis juda šonu ir grasinančiai mojuoja žnyplėmis.
  • Mėgsta šešėlius. Jis pastoviai ieško tamsių vietų. Ir tik didelis garsas, gali „krabą’ iš ten išvaryti.
  • Roboti-krabai pasižymi ryškiomis ir sodriomis spalvomis.

Hexbug Crab 1

HEXBUG „Nano” („Nano”)

Mažas ir judrus „Nano” visada ras išeitį iš bet kokios situacijos, kadangi turėdamas dvylika mitrių kojyčių, jis imituoja ne bet ką, o patį tarakoną. Jis labai greitas ir vikrus. Jei apsivers ant nugaros, greitai atsistos ant kojų. Hexbug „Nano” neturi daviklių, tačiau jo elgesiu galima mėgautis ištisas valandas, ypač kai jis bėgioja po labirintą, kadangi šie mikrorobotai tiesiog sukurti žaisti juose. Labirintus galima pastatyti patiems arba įsigyti Hexbug labirintą, specialiai pagamintą nanorobotukams.

Skiriamieji Hexbug „Nano” bruožai – mažas svorio centras, tikslios korpuso detalės, patobulinta važiuoklė. Visa tai leidžia jam imituoti gana sudėtingus vabzdžių veiksmus. Nors robotas ir atrodo gana primityviai.

Hexbug nano

Hexbug „Nano” – pats mažiausias ir linksmiausias iš visos mikrorobotų serijos. Jo nenuspėjamas elgesys pralinksmins ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Yra pagaminta 10 spalvų tokių mini robotų.

Hexbug nano1

Fiziniai Hexbug „Nano” parametrai:

Svoris – 8 g
Plotis – 14 mm
Aukštis – 17 mm
Ilgis – 42 mm

Savybės:

  • „Nano” judesiai. Mikroroboto viduje yra mažas vibruojantis mechanizmas, kurio pagalba robotukas nepastebimai šokčioja, o judant jo kojytės susilenkia ir išsilenkia.
  • „Vabalų” spiečius. Jei jūs turite du ar daugiau Hexbug „Nano”, tai suleidus visus į krūvą, pamatysite tikrą vabalų spiečių. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jų judesiai chaotiški, tačiau gerai įsižiūrėjus galima pamatyti tikslingą kiekvieno mikroroboto judesį.
  • Iš plastiko padaryta tik apatinė roboto dalis.


Hexbug „Nano” turi labai įdomią funkciją. Pabuvęs kurį laiką saulėje arba po elektrine lempute, nanorobotas šviečia tamsoje. Įsivaizduokite, kaip nuostabiai atrodytų spiečius šviečiančių tokių mikrorobotukų!

Hexbug nanodromai

Nanodromai pritaikyti mikrorobotams „Nano”. Tai aikštės, trasos ir labirintai skirti lenktynėms. Mikrorobotų „Nano” savybė, užpildyti visą erdvę. Todėl norint šiuos vikrius robotukus kontroliuoti, reikia būtinai nustatyti ribas, kur jie galėtų judėti. Kitaip jų taip lengvai nesugaudysite. Tam ir yra skirti nanodromai. Jie susirenka iš jau gatavų elementų, pagamintų iš tvirto plastiko ir pritaikyto specialiai nanorobotams. Galima įsigyti visą nanodromą arba surinkti jį iš atskirų elementų: aikščių, kampinių elementų, tiltelių ir t.t. Tačiau pirkdami jau gatavą nanodromą, prie jo rasite du, retų spalvų, nanorobotukus.

Hexbug nano 2

HEXBUG „Ant” („Skruzdėlė”)

Hexbug „Skruzdėlė” – pats greičiausias mikrorobotas. Jo ūseliuose, kaip ir pas „Vabalą”, įtaisyti sensoriniai davikliai, kurie reaguoja į prisilietimus. Šių mikrorobotų privalumas – jų kojos. Jie labai greitai juda aplink savo ašį. „Skruzdėlė” gali judėti netgi kilimu. Reikėtų įsidėmėti, kad „skruzdžių” kojytės gali apsivelti plaukais, dulkėmis, todėl patartina laikytis švaros. Robotai-skruzdėlės labai patinka katėms, kurios mėgsta juos vaikytis po visą kambarį.

Hexbug ant

Mikrorobotas „skruzdėlė” yra hiperaktyvus, todėl jį labai mėgsta vaikai. Hexbug „Ant” nebijo nei šviesos, nei tamsos. Užtat labai mėgsta pabėgioti ir patriukšmauti. Šių mažų padaužų spalvų gama: mėlyna, žalia, raudona, vyšninė ir oranžinė.

Hexbug ant 1

Fiziniai Hexbug „Ant” parametrai:

Svoris – 20 g
Plotis – 50 mm
Aukštis – 25 mm
Ilgis – 60 mm

Elgsena: juda iki kliūties, apsisuka ir eina į kitą pusę.

Savybės:

  • Judėjimo greitis. Pastoviai juda ir niekada nesustoja. Nepaprastai greitas mikrorobotas, todėl jį pagauti prireiks nemažai pastangų.
  • Sensoriai. Hexbug „Ant” turi du daviklius, kurie reaguoja į prisilietimus. Jų dėka, mikrorobotas supranta, kada pakeisti judėjimo kryptį.
  • Mechanika. Kojytės-ratukai sukasi dėka krumpliaračių, kurie valdo nedidelį elektros variklį. Kas mėgsta eksperimentuoti, visą šią sistemą gali lengvai išardyti ir vėl iš naujo surinkti.

HEXBUG „Larva” („Lerva”)

„Lerva” – tai mikrorobotas, kuris sklandžiai šliaužia paviršiumi, išvengdamas kliūčių. Hexbug „Lerva” labai skiriasi nuo kitų mikrorobotų modelių. Ji neatsitrenkia į kliūtis, bet išvengia jų, dėka specialaus daviklio, kuris įtaisytas priekinėje „lervos” pusėje. Jei robotas aptinka kliūtį, grakščiai apsisuka likus keliems centimetrams iki jos ir šliaužia atgal.

Hexbug larva

Gamtoje lervos ne patys maloniausi gyviai, nors ir grakščiai juda. Todėl kompanijos Innovation First Inc kūrėjai sukūrė „lervoms” ryškias spalvas: žalia, mėlyna, oranžinė, raudona ir juoda.

Hexbug larva 1

Fiziniai Hexbug „Larva” parametrai:

Svoris – 29 g
Plotis – 33 mm
Aukštis – 28 mm
Ilgis – 98 mm

Elgsena: juda autonomiškai tiesiai tol, kol aptinka kliūtį ir apsisuka atgal.

Savybės: turi daviklį, skirtą aptikti kliūtis.

HEXBUG „Inchworm” („Sprindžiai”)

Mikrorobotą Hexbug „Sprindis” – priklauso robotų rūšiai, kuri valdoma distanciniu pultu. Dviejų kanalų pultas leidžia valdyti du mikrorobotus vienu metu.

„Sprindis” – „dresiruotas” mikrorobotas: jis eina ir sukinėjasi, paklusdamas distanciniam pultui, vadinasi ir jums. Jo judesiai įvairūs: į dešinę ir kairę, aplink savo ašį. Robotas-žaislas sugeba keisti judesius septyniomis kryptimis. Jis šiek tiek lėtesnis už „vabalą” ir „skruzdėlę”, tačiau skirtingai nei jie, jis niekada nepasiklysta.

Hexbug inchworm

Spalvų gama panaši į kitų robotų: raudona, oranžinė, indigo, žalia ir rožinė. „Sprindžiai” pagaminti iš aukštos kokybės plastiko, turi ultramodernų pusiau permatomą korpusą.

Hexbug inchworm 1

Fiziniai Hexbug „Inchworm” parametrai:

Svoris – 34 g
Plotis – 84 mm
Aukštis – 64 mm
Ilgis – 49 mm

Elgsena: visiškai priklausomas nuo žmogaus.

Savybės:

  • Valdymas. Davus komandą, robotukas eina į priekį, atgal arba sukasi vietoje. Jeigu jam liepsite vienu metu eiti į priekį ir suktis, jis suksis ratu.
  • Dviejų kanalų pultas. Jo dėka galima valdyti robotuką, kai žaidžiate kartu su draugu. Jei prijungsite abu robotus prie vieno kanalo, jie elgsis gana įdomiai: sinchroniškai žygiuos ir suksis.
  • Distancinio pulto komandas vykdo mikrovaldiklis, aktyvuojantis miniatiūrinį elektrinį variklį, kurio dėka ir juda „Sprindis”.


HEXBUG „Spider” („Voras”)

Nors robotai valdomi distanciniu dviejų kanalų pultu, jie juda kaip vorai. „Voras” – pakankamai retas mikrorobotas, kadangi jis – miklus medžiotojas, tikras grobuonis, todėl susidūrimas dviejų tokių mirkrorobotų atrodo gana įspūdingai. Įsidėmėkite: Hexbug „voras” yra labai agresyvus ir gali lengvai sutraiškyti savo priešininką.

Hexbug spider

Šio modelio mechanika labai sudėtinga ir kartu įdomi. Stilinga išvaizda ir švytinti grobuonio „akis” (dėl infraraudonųjų spindulių imtuvo) pakerės bet kokio amžiaus žmogų.

Hexbug spider 1

Fiziniai Hexbug „Spider” parametrai:

Svoris – 43 g
Plotis – 94 mm
Aukštis – 77 mm
Ilgis – 94 mm

Savybės:

  • Reta išvaizda.
  • Įdomi judesių mechanika, kurios dėka robotas tiksliai atkartoja voro veiksmus.
  • Valdymas. Kaip ir robotas „Sprindis”, „Voras” taip pat valdomas distanciniu dviejų kanalų pultu.
  • Gamtoje voras yra grobuonis. Todėl galima surengti kitų robotų medžioklę arba organizuoti dviejų „vorų” kovą.


HEXBUG „Scarab” („Skarabėjus”)

Šis mikrorobotas yra pats naujausias kompanijos Hexbug kūrinys. Kaip ir tikras vabalas-skarabėjus, turi ovalų ir tvirtą kūną, ir šešias kojas. Vidurinės ir užpakalinės „skarabėjaus” kojos sulenktos taip, kad suteikia jam grobuonies išvaizdą.

Hexbug scarab

Hexbug „Scarab” spalvos tradicinės: juoda, indigo, oranžinės, žalia ir raudona.

Hexbug scarab 1

Kompanijos Hexbug vabalų idėjos kūrėjai davė inžinieriams ir dizaineriams gana sudėtingą užduotį: sukurti greitą ir tuo pačiu agresyvų mikrorobotą. „Skarabėjus” neturi daviklių, todėl gali pasikliauti tik savo jėgomis. Jei Hexbug „skarabėjus” aptinka savo kelyje kliūtį, kaip ir tikras skarabėjus, jis savo priekinėmis kojomis ją tiesiog nustumia. Tačiau jei kliūtis gana didelė, priekinėmis kojomis jis nuo jos atsispiria ir atšoka, ir toliau ieško naujos trajektorijos. „Skarabėjus” kaip ir „Nano” apvirtęs ant nugaros, sugeba atsistoti ant kokų. Turėdamas ypatingas ir unikalias kojų konstrukcijas, „skarabėjus” yra labai greitas. Galingas motoriukas ir dvylika padėčių leidžia jam judinti kojytes atgal-pirmyn 1200 kartų per minutę.

Fiziniai Hexbug „Scarab” parametrai:

Svoris – 28.5 g
Plotis – 82.5 mm
Aukštis – 41.3 mm
Ilgis – 57 mm

Elgsena: autonominė; nenuspėjami judesiai; atšoka nuo kliūčių.

Savybės:

  • Nuo nugaros apsiverčia ant kojų.
  • Išvaizda. Agresyvus kojyčių ir korpuso dizainas, griežtos šarvo linijos ir svirpiantis garsas perspėja, kad prieš jus grobuonis.


Būtina žinoti!

Žaidžiant su mikrorobotais visi turi laikytis saugumo taisyklių:

1. Su Hexbug mikrorobotais gali žaisti vaikai, kuriems yra 8 ir daugiau metų. Mažesnius turi prižiūrėti tėveliai, o iki 3 metų, geriau iš viso neduoti tokių žaislų.
2. Mikrorobotų negalima šlapinti ir daužyti. Norint, kad robotai ilgai tarnautų, nežaidžiant, juos reikia išjungti.
3. Mikrorobotų kojytės gali apsivelti plaukais, dulkėmis, kurios gali patekti į roboto vidų. Todėl su jais geriausia žaisti ant lygaus ir švaraus paviršiaus.

Kadangi šie robotai-žaisliukai labai išpopuliarėjo, daugelis pradėjo gaminti netikrus. Todėl, jei nenorite tapti sukčiaus auka, įsidėmėkite kelis patarimus:

1. Atkreipkite dėmesį į pavadinimą. Žaisliukai originaliu pavadinimu yra hExbug, o padirbti – hAxbug, hexbАg, Nexbug. Štai tikras kompanijos Hexbug logotipas:

Hexbug logo

2. Mikrorobotų gamintojas – Innovation First Inc. Būtent šis koorporacijos pavadinimas turi būti užrašytas ant kitos žaislo pakuotės pusės.
3. Hexbug padirbiniai įpakuoti nekokybiškose pakuotėse, kurios pagamintos iš pigaus kartono arba plastiko.
4. Originalūs Hexbug mikrorobotai yra įpakuoti kokybiškose pakuotėse su ryškiais paveikslėliais, pvz., Hexbug „Inchworm”. Be to, kiekvienas iš mikrorobotų, turi atskirą plastikinį kokoną.

Hexbug pakuotė

5. Apžiūrėkite pakuotės vidų, per plastiką tai galima padaryti labai lengvai. Jei robotukų išvaizda ar kojytės, atrodo negrabiai padarytos, nelygios ir pan., tai jums siūlo netikrą prekę.
6. Visi Hexbug mikrorobotai turi standartines ir jiems būdingas spalvas. Jokių paplidomų atspalvių būti negali!
7. Komplektuose su originaliais robotais nebūna papildomų baterijų.
8. Visų mikrorobotų dydžiai yra vienodi. Padirbti „vabalai” gali būti skirtingų dydžių. Problemų iškyla su robotais „Nano”, kadangi tik po įsigijimo žmonės pastebi, kad tai ne originalas. O nustatyti galima pagal tai kaip jie juda labirinte. Padirbti robotai dažnai striginėja trasose, kadangi jie yra per dideli. Būkite atidūs!

Mikrorobotai Hexbug – tai nuostabus ir įdomus žaislas, kuris bus puiki dovana ne tik vaikui, bet suaugusiam. Ištirynėję robotukų fizinius parametrus ir savybes, galėsite išsirinkti, kuris labiausiai jums patiks. Galima susirinkti kolekciją iš visos mikrorobotų linijos, pastatyti jiems labirintą ir leistis kartu į smagų žaidimą.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *