Robotika.lt

Namų robotas – Julia (Video)

Robotika.lt 12 vasario, 2014 Namų robotai
Universiteto The National Taiwan University tyrinėjimų laboratorija Intelligent Robot & Automation Lab patalpino video filmuką internete, kur pristato savo namų robotą Julia. Šiuo mielu robotu susidomėjo netgi toks renginys kaip Taipei International Robot Show (TIROS), kuris vyko Taivane.

Priminsime, kad robotas buvo sukurtas 2007 metais. Julia mokėjo dainuoti ir šokti. Jos pagrindinė funkcija buvo ir liko – padėti atlikti įvairius darbus buityje.

Kūrėjai robotą patobulino ir pridėjo naujų funkcijų. Dabar robotas Julia supranta įvairias balso komandas ir turi sensorinį ekraną, kuris įtaisytas ant jo krūtinės. Ši robotizuota mašina gali judėti pirmyn, atgal, pasisukti į šonus ir suktis aplink save. Dėl pastarosios funkcijos, roboto šeimininkas jį gali naudoti, pavyzdžiui, muzikiniams šou.

Kiti namų robotai nekalba ir tik atlieka jiems pavestas užduotis. O robotas Julia, pasak kūrėjų, yra tikroviškas ir bendrauja su savo šeimininku klausimų atsakymų forma. Į mašiną Julia integruoti specialūs davikliai, kurių dėka vartotojo namas pavirs į „protingą namą” ir padės žmogui bendrauti su robotu.

Be to, robotas Julia atlieka labai naudingą funkciją: jis puikiai saugo namus, kai šeimininkų nėra namie. Į mašiną taip pat integruoti ultragarso davikliai, navigacinė sistema ir lazeriai, kurių dėka robotas išvengia kliūčių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *