Mikrorobotas kovoje prieš vėžį
Vėžys gali įsikeroti ir sveiko žmogaus kūne. Nors dabar gyvename gana kenksmingomis sąlygomis, užterštas oras, nesveikas maistas. Taip pat aliname savo organizmą rūkydami, vartodami daug alkoholio. Dažniausiai pasitaiko, jog vėžys aptinkamas jau per vėlai ir ligonio neįmanoma išgydyti.
Yra daug vėžio susirgimo rūšių, pvz., plaučių, kepenų, šlapimo pūslės, kraujo vėžys ir pan. Aptikus bet kokios rūšies vėžį, gydymas būna sudėtingas ir alinantis. Šlapimo pūslės vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžių rūšių, kurio gydymas labai brangus. Beje, ir metodai, kuriuos gydytojai naudoja vėžiui gydyti daugiau nei per 70 metų beveik nepasikeitė. Tačiau, dėka Vanderbilto ir Kolumbijos universitetų inžinierių ir gydytojų, situacija šioje srityje turėtų pasikeisti kardinaliai.
Vanderbilto mechaninės inžinerijos komanda sukūrė teleroboto prototipą, kuris įvedamas į natūralias žmogaus kūno angas. Tai padės chirurgam tiksliau diagnozuoti, pvz., šlapimo pūslės vėžio stadiją. Taip pat naudojant šį naują įrenginį, galima lengviau pašalinti auglį nepriklausomai kokioje vietoje jis yra. Tačiau specializuotas telerobotas negali priimti savarankiško sprendimo. Jis tik padidina chirurgo galimybes.
Norint sunaikinti vėžines ląsteles arba visiškai išpjauti pilvo ertmę, atsiradusią suirus audiniui, operuojant naudojami tradiciniai, nepatogūs, gremėzdiški ir mažai efektyvūs prietaisai. Todėl teleroboto sistema sukurta specialiai darbui esant tokiai sudėtingai situacijai. Robotas yra didelio termoso dydžio, tačiau jo antgalis yra tik 5,5 milimetrų skersmens. Jis panašus į segmentinę robotizuotą ranką. Mažytė ranka gali sukinėtis 180 laipsnių kampu. Dėl to galima lengvai apžiūrėti kas yra aplinkui. Gale yra baltas šviesos šaltinis, optinis skaidulinis lazeris skirtas prideginimui, kartu su fibroskopu stebėjimui ir mažomis žnyplėmis audiniui paimti.
Šie įrenginiai suteikia galimybę kovoti su vėžiu, kadangi robotai viską atlieka milimetro tikslumu. Pavyzdžiui, operatorius gali nustatyti maksimalų gylį, tačiau mikrorobotas nešalins audinio pertekliaus, net jeigu operatoriaus-chirurgo rankos ir nuslys.
Tokios saugumo priemonės ir buvo pagrindinis gydytojų ir mokslininkų tikslas: chirurginių robotizuotų sistemų tobulinimas, kurias galima įvesti į žmogaus kūną ir saugiai kartu dirbti.
Tikėkimės, kad tokios naujovės medicininių robotų technikos gamyboje bus svari pagalba kovoje su vėžiu.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)