Robotika.lt

Kyborgas saugos japonų prekybos centrus

Robotika.lt 7 gegužės, 2014 Pramoniniai robotai
Nusikaltėliai pamatę bebaimį kyborgą-policininką išsilaksto į visas puses, tačiau nei vienam nepavyksta išsigelbėti nuo kibernetinio ugninio roboto ginklo… Tačiau tokius kyborgus galima sutikti tik fantastiniuose filmuose, o korporacijos Sohgo Security Services patobulintas roboto Guardrobo D1modelis yra taikus, besilaikantis įstatymų ir visų mylimas robotas Reborg-Q. Šis robotas greitai pradės patruliuoti viename iš Tokijo prekybos centrų Aqua City. Prieš paleisdami robotą į darbą, kūrėjai atliko bandomuosius tyrimus. Nuvežė į prekybos centrą ir stebėjo kaip jis veikia ir kaip į jį reaguoja aplinkiniai žmonės.

Kyborgas saugos japonų prekybos centrus 1

Pavadinimas Reborg yra „distanciniu būdu valdomo kyborgo“ („Remote Cyborg“) trumpinys, o raidė Q reiškia kokybę (Quality), greitą veikimą (Quick) ar komunikaciją (Q&A — Communication). Naujasis robotas sveria tiek pat kiek ir senasis – 30 kilogramų. Reborg-Q išmatavimai: aukštis – 130 cm, plotis – 65 cm ir gylis – 70 cm.

Robotizuota mašina važiuoja ant keturių ratukų. Greitis, nors ir neskelbiamas, tačiau manoma, kad kaip ir pirmojo modelio – 30 centimetrų per sekundę. Robotas gali autonomiškai prižiūrėti tik tam tikrą, jam paskirtą plotą. Reborg-Q sugeba savarankiškai iškviesti liftą ir pakilti į reikiamą aukštą. Robotas pats pasikrauna ličio jonų akumuliatorių, tačiau tai jis turi daryti kas pusantros valandos. Robotizuotą policininką galima kontroliuoti ir distanciniu būdu naudojant personalinį kompiuterį su džoistiku, ir nedideliu distanciniu valdymo pultu.

Ant kyborgo galvos ir pečių įtaisytos keturios video kameros, o integruoti davikliai fiksuoja žmogaus prisiartinimą, aptinka vandens nutekėjimą, gaisro ir dūmų pavojų. Taip pat mašina gali gesinti ugnį, tereikia į jos rankas įtaisyti po gesintuvą.

Kyborgas saugos japonų prekybos centrus 2

Kai tik kyborgas Reborg-Q susiduria įtartinu objektu, jis iš karto perduoda pavojaus signalą į valdymo centrą ir transliuoja video medžiagą realiu laiku. Žiūrėdami šiuos duomenis, apsaugos darbuotojai sprendžia kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. Iš tiesų, pasirinkimas nėra didelis – arba jie bėga į įvykio vietą, arba ne. Kaip bebūtų keista, pats robotas nieko negali daryti su nusikaltėliu, jis netgi neturi nei dūminio pistoleto, nei prožektoriaus, kuriais yra aprūpintas jo „kolega“ Robot X. Tačiau Reborg-Q turi gesintuvą!

Robotas atlieka ne tik patrulio pareigas, bet ir kitas funkcijas. Prekybos centro lankytojai gali per ekraną, kuris įtaisytas ant roboto krūtinės, susirasti reikiamą informaciją, pavyzdžiui, pasižiūrėti centro planą arba sužinoti, kur dingo jų vaikai. Be to, mašina turi bekontaktį kortelių skaitytuvą FeliCa, kuris yra ant jos kairiojo peties. Skaitytuvo dėka galima patikrinti elektroninius leidimus, skirtus įeiti į patalpą arba nustatyti žmogaus tapatybę. Dar viena puiki savybė, kuria gali pasigirti kyborgas Reborg-Q – prie jo galima pritaisyti skanerį RFID-čipus. Balso sintezatoriaus dėka robotas gali praeiviui pasakyti kelinta dabar valanda, pranešti orų prognozę arba perskaityti reklaminį bukletą.

Kyborgas saugos japonų prekybos centrus 3

Roboto nuoma kainuoja 380 tūkstančių jenų (3,3 tūkstančius dolerių) per mėnesį. Taip pat dar priskaičiuojamas vienkartinis mokestis 8,5-17 tūkstančių dolerių už sistemą, kadangi be jos kyborgas neturės jokios naudos.

Korporacija Sohgo Security Services ketina ateityje aprūpinti 10 prekybinių Japonijos centrų šiais kyborgais. Kyborgą Guardrobo D1 labai mėgo vaikai, pasirodo, kad Reborg-Q taip pat paveldėjo šią savybę.

Kyborgas saugos japonų prekybos centrus 4Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *