Robotika.lt

Kariuomenės robotai galės nuspėti teroristų veiksmus

Robotika.lt 15 sausio, 2016 Dirbtinis intelektas Karinė robotika

Tai, jog robotai galės nuspėti mūsų veiksmus, teigia du Ilinojaus universiteto mokslininkai, sukūrę algoritmą, galinti atspėti ką ketina daryti asmuo, provokuojantis žalos veiksnį. Ginklo siekimas, ketinimas automobiliu įvažiuoti į šarvuotus vartus – sistema tai supras.

Mokslininkai modernų algoritmą sukūrė turėdami tikslą, jog šis, integruotas į robotą, taps efektyviu pagalbininku žmonėms, siekiantiems užtikrinti visuomenės narių saugumą bei gerovę.

„Įsivaizduokite, kad žinote, jog teroristas su bomba, primontuota prie krūtinės, yra minioje, tačiau iki tol, kol pavyksta tokį asmenį rasti, jau per vėlu. Ši technologija (su daugeliu papildomu sistemų) gebėtų nustatyti kas minioje yra teroristas“, leidiniui „Defense One“ teigė vienas iš sistemos kūrėjų Justin Horowitz.

Kūrėjai, norėdami išbandyti algoritmo veikimą, penkiems vyrams ir trims moterims davė vairalazdę. Asmenims buvo liepiama įvairiais momentais siekti vairalazdės 730 kartus. Nustatyta, kad algoritmas, per dešimt sekundžių, tikslingai įvertino situaciją ir asmens ketinimus.

Manoma, kad robotai (su šiuo algoritmu) taptų „atsvara“ kuriamiems dirbtinio intelekto ginklams. Naudojami saugumo tikslais, tokie robotai padėtų išvengti daugelio nelaimių. Vis dėlto, numatyti kada modernus algoritmas bus pritaikymas praktiniam naudojimui kol kas sudėtinga.


Parengta pagal nextgov.com


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *