Robotika.lt

Kaip iš filmo: į Dubajaus gatves išriedės robotai policininkai (Video)

lrytas.lt 3 lapkričio, 2016 Robotai humanoidai

Panašu, kad Dubajaus policija įkvėpimo sėmėsi iš mokslinės fantastikos filmų. Jau kitąmet miesto gatvėse patruliuos bejausmiai tvarkos bei teisingumo sergėtojai – robotai policininkai.

Per ateinančius ketverius metus Dubajaus policininkai ketina į savo gretas priimti vis daugiau robotų ir dažniau naudoti dirbtinio intelekto programas.

„Robotai galėtų atlikti policininko darbą tam tikromis situacijomis“, – aiškino Dubajaus policijos pulkininkas Khalidas Razooqi.

Roboto policininko, vardu MEO, prototipas buvo pristatytas „GITEX“ technologijų parodoje. Šis robotas, kurį ketinama pastatyti ant kiekvieno gatvės kampo, sugeba nuskenuoti praeivių veidus ir užfiksuoti asmenis, kurie nėra vietiniai gyventojai, skelbia portalas „7days“.

„Jei esate nepažįstamas žmogus, mūsų veido atpažinimo sistema jus sustabdys ir mandagiai paklaus, ką veikiate toje bendruomenėje, – sakė Dubajaus policijai šį robotą sukūręs Bo Zhengas. – Robotas MEO turi kamerą, kuri siųs tiesioginį vaizdo įrašą į policijos štabą. Jei kas nors ne taip, jūs galite paspausti raudoną mygtuką ir kalbėtis tiesiogiai su policininkais.“

Dubajaus teisėsauga jau kurį laiką naudoja pačias naujausias technologijas, rašo „Arabian Business“.

Nuo tada, kai buvo sukurti išmanieji akiniai „Google Glass“, Dubajaus policininkai spėjo besinaudodami jais išdalinti 60 baudų už įvairius pažeidimus. „Google Glass“ policijai padeda nustatyti, kurie automobiliai vis dar turi neapmokėtų baudų.

https://www.youtube.com/watch?v=MWYtNFb77H0


LrytasFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *