Robotika.lt

Išradimas, kuris atims darbą iš saugos darbuotojų

Delfi.lt 26 lapkričio, 2014 Pagalbos robotai

Ateityje būsimieji sargybiniai bus pusantro metro aukščio, aprūpinti bevieliu ryšiu ir primenantys kraupų Daleko iš britų mokslinės fantastikos serialo „Doctor Who“  ir robotės EVE iš animacinio filmo „Wall-E“ hibridą.

Tai Autonominė duomenų mašina K5 – pirmasis produktas, kurį sukūrė Kalifornijos pažangių technologijų įmonė „Knightscope“. Jos paskirtis – pakeisti gyvuosius sargus bet kokiose patalpose, pradedant mokyklomis ir baigiant biurais, rašo independent.co.uk.

K5 pirmą kartą buvo pristatyta 2014 metais, tačiau dabar pirmą kartą pradėjo dirbti „Microsoft“ komplekse Silicio slėnyje. Iš pradžių vienas prižiūrėtojas turėjo „aprodyti“ mašinai jos aplinką, kad ji susidarytų pagrindinį žemėlapį, bet vėliau ji budės savarankiškai, bet kokius įtarimus perduodama bazei.

Mašina sveria maždaug 136 kg ir turi visą virtinę jutiklių, kurie fiksuoja judesį, garsą, vietos temperatūrą, anglies dioksido lygį ir slėgį. K5 nėra ginkluota, ir jei kas nors ją išgąsdina, ji tiesiog paleidžia kurtinantį garso aliarmą ir iškviečia žmogiškąjį pastiprinimą.

Duodamas interviu „MIT Technology Review“, vienas iš „Knightscope“ įkūrėjų Stacy Stephensas sakė, kad K5 „perima monotonišką ir kartais pavojingą darbą, o strategines užduotis palieka teisėsaugai ar privačioms saugos bendrovėms“.

S. Stephenso teigimu, „Knightscope“ planuoja pasiūlyti savo robotus darbdaviams nuo kitų metų pradžios (K5 mašinos yra įdarbinamos, o ne perkamos). Valandinis atlygis už K5 darbą siektų 6,25 JAV dolerio (16,8 Lt) – tokia suma turėtų būti patraukli įmonėms, kurios apsaugos darbuotojams moka dvigubai didesnį atlygį.

Nors K5 yra naudinga tam tikrose situacijose (pavyzdžiui, patruliuojant didelio ploto patalpose, kur nėra didelės grėsmės saugumui), dauguma klientų, vis dėlto, veikiausiai pasiges žmogiškosios pagalbos – ypač jei įsibrovėlis nuspręs veržtis per laiptus.


delfi-main


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *