Robotika.lt

IBM pristatė prototipą, skirtą senjorams ir jų prižiūrėtojams (Video)

Robotika.lt 20 sausio, 2017 Dirbtinis intelektas Pagalbos robotai Robotai medicinoje

IBM neseniai paskelbė apie daugiafunkcinio roboto (IBM MERA) prototipo sukūrimą. MERA paskirtis bus rūpintis vyresnio amžiaus žmonėmis ir padėti juos prižiūrintiems darbuotojams.

MERA yra pirmasis IBM kūrinys, naudojant dirbtinio intelekto (DI) platformą „Watson“.

Remiantis Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, žmonija sensta. 2030 m. vyresnių nei 60 m. žmonių bus 56 proc. daugiau negu dabar. Nenuostabu, kad didžiosios pasaulio kompanijos ieško būdų, kaip palengvinti gyvenimą vyresnio amžiaus žmonėms, rašo phys.org.

„Dabar pats laikas investuoti į technologijas, kurios padės senjorams gyventi pilnaverčius ir nepriklausomus gyvenimus. Naujausias IBM tyrimas siekia atskleisti, kaip tai geriausia padaryti“, – sako „IBM Reasearch“ vice prezidentas Arvindas Krishna.

MERA bus naudojamas prižiūrėti žmonių gyvybinės funkcijas – kaip plaka širdis, kaip vyksta kvėpavimas. MERA taip pat galės atsakyti į paprastus su sveikata susijusius klausimus ir nustatyti, ar, pavyzdžiui, žmogus nenugriuvo, ir pan.

Iš karto paskelbta ir apie kompanijos planus bendradarbiauti su italų kompanija „Sole Cooperativa“. Tos tikslas – sukurti įrenginius su specialiais jutikliais, kurie padėtų senjorams gyventi kasdienį gyvenimą, o jų priežiūros specialistams – prižiūrėti, ar viskas vyksta sklandžiai nuotoliniu būdu.

https://www.youtube.com/watch?v=hVHitQfcNP0


Žymos: , ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *