Robotika.lt

Ping-pongo robotas mokosi žaisti kaip žmogus

Robotika.lt 21 lapkričio, 2012 Robotai mokslui

Robotas, kuris iš žmonių mokosi žaisti ping-pongą ir su jais rungtyniaudamas kaskart tobulėja, gali būti geriausiu stalo teniso priešininku, kokį tik pasauliui yra tekę matyti.

Katarina Mueling (Katarina Muelling) ir jos kolegos Darmštato technikos universitete, Vokietijoje, prie lubų pakabino roboto ranką ir aprūpino ją kamera stebinčia žaidimo plotą. Tada Mueling vesdama už rankos parodė keletą skirtingų būdų kaip atmušti atlekiančius kamuoliukus.

Po to ranka buvo palikta treniruotis pati atmušant kamuoliukus, paleistus žaidėjo žmogaus. Kai kamuoliukas atsidurdavo padėtyje, kurios jai dar nebuvo tekę matyti, ranka pasinaudodavo savo smūgių kolekcija sukurti naujiems. Po valandos neprižiūrimos treniruotės, sistema sėkmingai atmušė 88 procentų smūgių.

Kiti robotai jau anksčiau yra žaidę stalo tenisą, tačiau nė vienas iš jų neišmoko žaisti stebėdamas žmogų. Alesas Ude (Ales Ude) iš Jožefo Stefano instituto Slovėnijoje sako, kad taip robotai gali išmokti žaisti panašiau į žmones.

Darbas, kuris kitą mėnesį bus pristatytas DIPA simpoziume Arlingtone, Virdžinijos valstijoje, yra dalis stambesnio plano sukurti robotus, kurie, išmokyti savo savininkų, galėtų atlikti įvairias užduotis, sako Mueling.

Parengta pagal Ping-pong robot learns to play like a personFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *