Robotika.lt

Šie dronai gali išgelbėti milijonus žmonių (Video)

alfa.lt 17 spalio, 2016 Dronai

Jungtinėse Amerikos Valstijose yra specialiai pažymėtos teritorijos, kur visi norintys gali nevaržomai skraidinti savo bepilotes skraidykles, dar geriau žinomas kaip dronus. Štai netoli Baltimorės,rytinėje JAV dalyje, būtent yra vienas toks laukas, kuriame kartais galima išvysti ir keletą pirštinėmis bei laboratoriniais chalatais pasidabinusių asmenų.

Jie čia atvyksta tam, kad galėtų paskraidinti ir išbandyti baltą droną, pagamintą iš polistirolo. Anot gamintojų, šis dronas sveria vos 1,8 kilogramo bei kainuoja apie 100 JAV dolerių. Pasirodo, jog tokios skraidyklės sukurtos ne veltui – gali būti, kad tai yra mūsų medicinos ateitis.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo įvairių ligų per metus miršta apie 38 milijonus Žemės gyventojų. Dalis jų galėtų būti išgelbėti, jei jiems operatyviai būtų buvusi suteikta medicininė pagalba bei atlikti pirminiai tyrimai.

Anot medikų, kartais skubiai atlikti kraujo ar šlapimo tyrimai gali atskleisti klastingas ligas ir užkirsti joms kelią dar nepridarius kritinės žalos organizmui. Būtent dėl šios priežasties pradėti bandyti dronai, kurių pagalba kraujo mėginiai žaibiškai skraidinami į artimiausią ligoninę tyrimams.

Vienas didesnių iššūkių – nustatyti, kokią įtaką skrydis dronu iki medicinos įstaigos gali turėti patiems mėginiams, kadangi šie yra veikiami temperatūrų pokyčių, virpesių ir kitokių apkrovų. Pirminiai bandymų rezultatai rodo, jog ši dronų technologija iš tiesų gali suteikti vilties išgelbėti milijonų žmonių gyvybes.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *