Robotika.lt

Humanoidas NAO geba skaityti žmonių emocijas (Video)

Robotika.lt 8 sausio, 2015 Robotai humanoidai

Matėme daugybę vaikščioti, kalbėti, klausytis ir net šokti sugebančių robotų.  Bet kol kas jie nemokėjo atpažinti ir patys išreikšti žmogiškųjų emocijų.

NAO tam padarys galą. Paryžiuje įsikūrusios Aldebaran Robotics kompanijos sukurtas NAO – tai pirmasis robotas humanoidas, gebantis atpažinti jūsų jausmus bei į juos atsakyti. Šiuo metu robotas debiutuoja rodydamas savo naujus gabumus JAV vykstančioje CES parodoje.

Naudodamasis galvoje įtaisytomis kameromis ir mikroskopais, maždaug 60 centimetrų ūgio NAO gali atpažinti žmones iš jų veidų, matuoti jų balso garsumą ir toną bei interpretuoti jų kūno kalbą. Jeigu asmuo įprastai kalba garsiai ir staiga ima šnekėti tyliai, tai gali būti ženklas, jog jis nuliūdo, teigia kompanijos generalinis direktorius Bruno Maisonnier‘as. Jeigu žmogus įprastai yra tylus, bet staiga pakelia balsą ir ima gestikuliuoti, jis gali būti piktas arba laimingas.

Maisonnier‘as teigė, jog NAO geba teisingai atpažinti emocijas 70% tikslumu.

https://www.youtube.com/watch?v=sBg1tjuQ8NU

Ką daro robotas, kada atpažįsta emociją, priklauso nuo to, kokia programinė įranga jame įdiegta. Šiuo metu NAO veikiau yra plėtojimo platforma nei išbaigtas produktas. Maisonnier‘as teigė, jog ties programinės įrangos kūrimu darbuojasi daugiau nei 500 specialistų. Ši įranga specialiai kuriama firminei Adebarano kompanijos „emocinės-žmogaus-sąveikos“ operaciniai sistemai. Be inžinierių ir programuotojų, kuriant NAO taip pat naudojamasi profesionalių aktorių paslaugomis, kurie padeda robotui atpažinti kūno kalbą bei reikšti emocijas.

Užprogramuoti NAO nepaprastai lengva. Tam naudojama speciali Aldebaran Choregraphe programinė įranga, kurios valdymo pagrindą sudaro kilnojami modeliai, simbolizuojantys skirtingas komandas. Dėliojant ir sujungiant šiuo modelius robotas užprogramuojamas atlikti tam tikras užduotis. Aldebaran inžinieriai demonstruodami savo technologijos galimybes, vos per kelias minutes užprogramavo humanoidą paspausti ranką, paimti objektą ir jį atpažinti.

https://www.youtube.com/watch?v=vDf1XKCQzbA

Šiuo metu 5000 eurų kainuojantį NAO galima įsigyti tik moksliniais ir edukaciniais tikslais. Eiliniams vartotojams Europoje robotą pasiūlyti planuojama kiek vėliau šiais metais, tuo tarpu JAV gyventojams – 2016-aisiais. Maissonnier‘o teigimu, iki to laiko NAO turės geresnius jutiklius, ilgalaikiškesnę bateriją (kurios kol kas pakanka beveik dviejų valandų veikimui), pagerintą mechaniką ir emocinių programų paketą. Jis taip pat gali būti šiek tiek pigesnis.

Maisonnier‘as mato NAO kaip kompanioną pagyvenusiesiems. Taip pat pažymi, kad mažasis humanoidas jau dabar naudojamas autizmu sergančių vaikų lavinimo programose, kuriose jie išmoksta geriau bendrauti su savo tėvais.

„Mums visų svarbiausia kovoti su vienišumu,“ – teigė Maisonnier‘as. „Jeigu jūs piktas ir prarandate savo žmogiškumą, NAO gali tai užfiksuoti ir kažką padaryti padėdamas jums. Iš tiesų jis padeda žmonėms būti žmogiškesniais. Tai dalykas, kuro niekas nesitiki iš roboto.“


Parengta pagal yahoo.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *