Robotika.lt

Robotas gaisrininkas MVF-5

Robotika.lt 9 rugpjūčio, 2014 Pramoniniai robotai

Kompanija DOK-ING gyvuoja jau daugiau nei 18 metų Kroatijos mieste Zagrebe. Ji projektuoja ir gamina robotus-išminuotojus. Tai didžiausia organizacija Pietryčių Europoje, dirbanti šioje srityje. Kompanijos naudojama technika gali per mėnesį laiko išminuoti milijoną kv.m. teritorijos. DOK-ING šūkis – „Nesiųskite žmogaus atlikti mašinos darbo“. Atsižvelgdama į šį devizą Kroatijos kompanija pradėjo gaminti naujo pobūdžio robotus – automatizuotas gaisrinės mašinas.

DOK-ING kurdama robotizuotos gaisrinės mašinos MVF-5 modelį, panaudojo tas pačias sistemas, kurias naudoja gamindama robotus-išminuotojus. Robotas gaisrininkas gali kovoti su ugnimi sunkiai prieinamose vietose ir pavojinguose žmogui rajonuose. Į mašiną MVF-5 integruotos naujausios gaisro gesinimo sistemos, kurios valdomos distanciniu būdu. Tokiu būdu, žmogus valdantis robotą lieka nuošalyje ir nenukenčia nuo gaisro keliamų pavojų.

Robotas gaisrininkas MVF-5 pultas

Robotas MVF-5 juda vikšrais ir labiau panašus į tanką, nei į gaisrinės mašiną. Į roboto arsenalą įeina viena vandens cisterna, kurios talpa 1800 l ir viena putų – talpa 600 l. Su žarna galima užgesinti ugnį maždaug iki 55 metrų atstumu.

Robotas gaisrininkas MVF-5 vanduo

Taip pat robotizuotos gaisrinės mašinos priekyje yra hidraulinė ranka su pritaisytais peiliais, kurių dėka robotas gali susitvarkyti su beveik visomis jo kelyje pasitaikiusiomis kliūtimis.

Robotas gaisrininkas MVF-5 automobilis

Kūrėjai įsitikinę, kad robotas-gaisrininkas MVF-5 tikrai turės populiarumą savo srityje. Mašinos paslaugomis galės naudotis gaisrinės ir gelbėjimo įstaigos, naftos perdirbimo ir chemijos gamyklos, atominės elektrinės, ir kitos įmonės, turinčios sandėlius, kuriuose laikomos greitai užsidegančios medžiagos.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *