Robotika.lt

M-Blocks robotai kubeliai (Video)

Robotika.lt 17 spalio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Masačiusetso Technologijos Instituto (MIT) robotikos tyrėjai pademonstravo mažų kubo formos robotų, neturinčių jokių išorinių judančių dalių, galimybes.
Jeigu kada pažvelgsite žemyn ir išvysite krūvą spalvotų kubelių šliaužiančių link jūsų, nepulkite į paniką. Tai ne atgijęs Tetris, o veikiau MIT robotikos tyrėjų kūrinys. M-Blocks moduliariniai robotai tai kubeliai, neturintys jokių išorinių judančių detalių. Nepaisant to jie geba judėti, užšokti vienas ant kito ir patys susidėti.

Robotų judėjimo paslaptis slypi po jų oda. Kiekviename mažame kubelyje įtaisytas smagratis, kuris pasiekia net 20.000 apsisukimų per minutę greitį. Reikiamose vietose įtaisyti magentai leidžia M-Blocks robotams susijungti vienas su kitu.

Dabartiniai M-Blocks yra maždaug medinių raidžių kaladėlių dydžio, tačiau vienas iš mokslininkų siekių yra sumažinti šiuos robotus. MIT tyrėjai lygina potencialius mikrorobotus su skystojo metalo androidais iš „Terminatoriaus“ filmų. Tai būtų tikri transformeriai – masyvūs robotų spiečiai, pagal poreikius keičiantys savo formą.

Vien jau žiūrint, kaip veikia radijo bangų kontroliuojami M-Blocks robotai, užgniaužia kvapą. Jie sukasi, šokinėja, vienas su kitu susijungia, stryksi per vienas kitą. Mokslininkai tikisi, kad galiausiai šie robotai sugebės ir patys priimti sprendimus, sudarydami įvairias formas. Šiuo metu MIT tyrėjai tik užprogramuoja visą robotų elgseną, tačiau siekiama, kad jie patys gebėtų savarankiškai atlikti paskirtąją užduotį. Tereikia viltis, kad tokie robotai netaps protingesni už žmogų ir neims elgtis kaip panašūs mechanizmai iš filmo „Terminatorius“.

Originalus straipsnis:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-57606083-1/terminator-style-cube-robots-swarm-and-self-assemble/Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *