Robotika.lt

Asimo robotas pradeda dirbti muziejuje (Video)

Robotika.lt 16 liepos, 2013 Robotai humanoidai
Populiarusis Honda robotas ASIMO turi daug įgūdžių. Pavyzdžiui, jis gali bėgti, patiekti gėrimus, šokinėti ant vienos kojos ir spardyti futbolo kamuolį. Ir dar! Jis be galo mėgsta šokti. Bet neskaitant visų jo gebėjimų, jo judesiai yra užprogramuoti ir žmones nelabai traukia užslėptas „operatorius“, kuris pilnai kontroliuoja mašinos kiekvieną judesį ir sukelia jo atsakymus. Dabar, Honda nusprendė pakeisti tai. Ji pradėjo testuoti naują „nepriklausomą“ kūrinį, skirta ASIMO robotui, Tokijo muziejuje. Visgi, naujasis modelis atrodo, kad turės sunkią pradžią.
Pirmą kartą, ASIMO robotas buvo išleistas daugiau nei prieš dešimt metų. Tuo metu, jis buvo vienas iš robotų demonstravimų visam pasauliui pradininkų. Prezentacijos būdavo kruopščiai suplanuotos, o už scenos stovėdavo krūva inžinierių, kurie stebėdavo kas vyksta. Taigi, kai Hondos kompanija 2011 metais išleido naujausią robotą versiją, jie pridėjo, kad jis juda link didesnės nepriklausomybės.
Kad pažiūrėti, kaip robotas atrodo realiame pasaulyje, Honda nusprendė padaryti ASIMO gidu Japonijos nacionaliniame gelbėjimosi mokslo ir naujovių muziejuje(Tokijus). Įmonė norėjo pažiūrėti, kaip robotas gali bendrauti su lankytojais, atsakinėti jiems į klausimus ir paaiškinti įvairius dalykus. Tikslas yra surasti praktišką pritaikymą robotui, kuris gali daryti dalį žmogaus funkcijų. O tai Hondai kainuos milijonus ir jau dabar yra kritikuojama, kaip tiesiog brangus žaislas.
Bet prezentacijoje žurnalistams, praėjusią savaitę, ASIMO elgėsi blogai. „Associated Press“ skelbia, kad robotas patyrė nesėkmę ir nefunkcionavo, kaip buvo planuota. Demonstravime ASIMO paprašė žmonių pakelti rankas. Tačiau, robotas neskiria pakeltos rankos ir rankos, kuri laiko išmanųjį telefoną. Taip pat, mašina atrodė sutrikusi, nes pamatė kameras. Tuomet, ASIMO tiesiog pradėjo droviai kartoti įrašyta frazę: „Kas nori paklausti ASIMO klausimo?“

Asimo robotas pradeda dirbti muziejuje 1

Kita problema: robotas bendravimas su žmonėmis yra vis dar ribotas. ASIMO yra „apginkluotas“ kalbos mokėjimo lygio tobulinimu ir net galėtu kalbėti trimis skirtingomis kalbomis vienu metu, su skirtingais pašnekovais. Bet kol kalbos atpažinimo sistema yra dar neišbaigta, Honda sugalvojo kitokį metodą užduoti klausimus: tiesiog paspausti ant liečiamo ekrano.
-Šiuo metu, robotas gali atpažinti vaiką, kuris jam mojuoja, bet jis negali suprast mojavimo reikšmės,- žurnalistams sakė Satoshi Shigemi. Pastarasis yra Hondos robotų bandymų vadovas. Jis pridėjo, kad dar yra likę daug darbo ir paminėjo, kad ateityje ASIMO galbūt galės padėti žmonėms traukinių stotyse.

– Manau, kad Honda turėtų dirbti tuo pat metu ir ant nepriklausomo, ir ant valdomo roboto funkcijų,- tęsė vadovas:- Kompanija turėtų labiau skatinti roboto tobulinimą už jų būstinės ribų, įtraukiant mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos centrus ir bendradarbiaujančias universitetų laboratorijas. Taip pat, dalintis rezultatais su mokslininkų bendruomene ir pristatyti juos visuomenei.
Žinoma, kaip ir visos didžios kompanijos, Honda yra konservatyvi ir ji nedarys neapskaičiuotų žingsnių šiose prezentacijose. Gal pastarieji nesusipratimai Tokijo muziejuje bus lyg pagalbos ranka įmonei ateityje?
ASIMO puikiai tinka plėtojimui, o būtent dėl to, nėra priežasties neįtraukti operatoriaus į demonstracijas. Tai būtų labai sąžiningas robotų demonstravimas, kuris tuo pat metu parodytų ir mašinų gebėjimus, ir jų trūkumus. Taip pat, tai galėtų įkvėpti ateities inžinierius atskleisti visą ASIMO potencialą. Juk burtininkai, kurie dažniausiai slepiasi už užuolaidos, ir turi būti pasirodymo dalimi.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *