Robotika.lt

Epson pristato naująjį dvirankį robotą

Robotika.lt 4 gruodžio, 2013 Pramoniniai robotai
Seiko Epson korporacija sukūrė autonomišką dvirankį roboto prototipą, kuris praplečia pramoninių robotų atliekamų užduočių spektrą. Aprūpintas regos ir jėgos jutikliais, šis robotas geba savarankiškai atlikti užduotis, atpažindamas objektus, priimdamas sprendimus ir pasirinkdamas reikiamą jėgos kiekį. Epson planuoja komercinę šio roboto prekybą pradėti 2015-aisiais.

Epson, užimanti lyderės pozicijas pasaulinėje industrinių robotų rinkoje, ilgą laiką verčiasi užsiimdama įvairių darbo aplinkų autonomizavimu. Epson bendraudama su klientais suvokia, jog gamintojai dažnai priversti naudotis žmogaus darbo jėga, nes kai kurios užduotys būna per daug sudėtingos ar per brangios robotams.

Spręsdama šią problemą, kompanija išnaudojo savo naujosios koncepcijos stipriąsias puses, sujungdama įvairias technologijas, kaip, pavyzdžiui, vibracijos kontrolę, vaizdų procesavimą, programinę įrangą ir robotiką, kad sukurtų naują dvirankį autonomišką robotą, su regos ir jėgos jutimo funkcijomis.

Epson dvirankis robotas geba tiksliai nustatyti objekto poziciją ir orientaciją trimatėje erdvėje, panašiai kaip ir žmogaus akis. Dvi roboto rankos aprūpintos jėgos jutikliais, kurie suteikia robotui gebėjimą reguliuoti reikalingą rankų spaudimo galią; tai leidžia transportuoti ir surinkinėti objektus, jų nepažeidžiant. Standartinė roboto versija turi galūnes galinčias sugriebti, sugnybti ir įterpti įvairų dydžių bei formų objektus. Robotas gali išmokti daug užduočių, tam tereikia parodyti jam objektus ir galimus užduočių atlikimo scenarijus.

Šis autonomiškas dvirankis robotas buvo sukurtas ne tam, kad būtų integruotas į pasirinktą gamybinės linijos sistemą ir vienoje vietoje atliktų vienintelę užduotį lyg įprastas pramoninis robotas. Epson robotas savo universalumu prilygsta samdomam žmogui – jį galima nesunkiai transportuoti bei išmokyti naujų veiksmų.

„Ateityje komercinės šio dvirankio autonomiško roboto versijos leis nesunkiai automatizuoti daugybę užduočių, kurias seniau atlikdavo žmogaus rankos. Su plačia robotinių produktų linija, Epson pasiryžusi tenkinti plačius vartotojų automotikos poreikius ir dabar, ir ateityje,“ – teigė Epson atstovas Hideo Hirao.

Originalus straipsnis:

http://phys.org/news/2013-11-epson-unveil-autonomous-dual-arm-robot.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *