Robotika.lt

Dyson kompanija investuoja į naują robotikos tyrimų laboratoriją (Video)

Robotika.lt 3 balandžio, 2014 Namų robotai
Robotiniai siurbliai ir namų ruošos robotai – tai galima Dyson kompanijos ateitis.

Dyson pristatė robotinio dulkių siublio prototipą ankstyvaisiais 2000-aisiais metais, tačiau jo išradėjas, Džeimasas Dysonas nebuvo patenkintas rezultatais ir įrenginys taip niekad ir nepateko į prekybą. Nuo tada apie šią kompaniją buvo mažai kas girdėti, tačiau neseniai pasirodė pranešimas, jog Dyson planuose numatytas 8 milijonų dolerių investavimas į naująją robotikos tyrimų laboratoriją. Kompanija šiuos gandus patvirtina ir teigia, jog robotiniuose namų apyvokos daiktuose regi daugybę potencialo.

Naujoji Dyson Robotikos Laboratorija įsikurs Londono Imperatoriškajame Koledže ir bus vadovaujama Andriu Deividsono, Kompiuterijos Departamento, Robotinės Regos profesoriaus . Deividsono pagrindinė komanda susidarys iš 15 tyrėjų ir inžinierių. Jie dirbs ties pažangiosiomis jutiklių sistemomis, aplinkos interpretavimu ir robotų rega bei sąveikavimo su aplinka procesais.

Oficialiuose kompanijos spaudos pranešimuose cituojamas jo įkūrėjas Džeimsas Dysonas, – „Mano karta tikėjo, jog 2014-aisiais metais pasaulis bus užtvindytas robotais. Dabar mes turime mechanines ir elektronines galimybes, tačiau robotams vis dar trūksta suvokimo – gebėjimo matyti ir mąstyti, kaip tai darome mes. Įvaldę tai, padarysime mūsų gyvenimą lengvesniu ir pasuksime link ankščiau neįsivaizduotų technologijų.”

Dyson nepateikė per daug konkrečių detalių, tačiau laboratorija tirs robotinius siurblius ir namų apyvokos robotus. Telieka tik laukti ir sužinosime, kokių atradimų robotikos technologijų pasauliui suteiks Dyson kompanijos ir Londono Imperatoriškojo Koledžo bendradarbiavimas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *