Robotika.lt

Neįtikėtina pusiausvyra pasižymintis naujasis Boston Dynamics robotas (Video)

Robotika.lt 13 vasario, 2015 Pagalbos robotai Robotai mokslui

Google kompanijai priklausanti Boston Dynamics prie savo keturkojų robotų šeimos pridėjo dar vieną narį.  Naujoko vardas – Spot. Jis pasižyminti neįtikėtina pusiausvyra. Net Boston Dynamics darbuotojams vis spardant savo naująjį kūrinį, šis sugeba išsilaikyti ant savo keturių kojų.

Iš vaikščiojančių robotų tikimasi, jog jie galės susidoroti su nelygia vietove arba stipriais vėjo gūsiais. Šiek tiek daugiau nei 70 kilogramų sveriantis Spot gali ristele bėgti greta žmogaus, užlipti ir nulipti nuo kalno. Taip pat robotas lengvai įveikia laiptus. Nors jo kojos ne visada tinkamai nusileidžia ant laiptelio, dėka savo greitos reakcijos ir balanso sistemos robotas nesuklumpa.

Ateityje Spot gali būti panaudotas krovinių gabenimui įvairiose situacijose. Šio tipo robotiniais „mulais” ilgą laiką domisi kariškiai, taip pat šie robotai galėtų gabenti medicininę įrangą į nelaimių ištiktas zonas.

Kaip ir kitus savo robotus, Boston Dynamics Spot keturkojį pasauliui pristatė svetainės Youtube filmuku. Kai kurie komentatoriai teigė, jog jiems net buvo gaila žiūrėti į spardomą robotą. Tuo tarpu jų kūrėjai taip nemano. 2008-aisiais pasirodęs, už Spot gerokai didesnis Big Dog keturkojis robotas, taip pat buvo spardomas, tikrinant jo stabilumą.

Tiesa, Spot demonstracinio filmuko pabaigoje žiūrovai patikinami, jog kuriant jį nenukentėjo nei vienas robotas.


Parengta pagal betaboston.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *