Robotika.lt

Dvikojui robotui ATRIAS – išbandymas smūgiais (Video)

Robotika.lt 20 kovo, 2015 Pagalbos robotai

Įkvėpimo paieškos gamtos pasaulyje, kuriant išradimus, yra daug senesnės už pačią robotiką ir siekia dar Michelandželo laikus. ATRIAS – tai dvikojis robotas, primenantis strutį ar kitus neskraidančius paukščius.

ATRIAS yra Oregono Valstijos Universiteto Dynamics Robotics Laboratorijos projektas, tiriantis ėjimo bei bėgimo mokslą, su tikslu sukurti įvairias kliūtis galintį įveikti „stovintį“ robotą. ATRIAS dizainas paremtas dvejomis spyruokliuojančiomis kojomis, kurios primena šokinėjimo lazdas. Bet vietoje to, kad verstų robotą nuolat šokinėti, šios kojos veikiau veikia kaip pakabos sistema ir mechaninės energijos kaupimo mechanizmas, teoriškai padarantys jį judresniu ir našesniu.

ATRIAS veikimas iš pradžių atrodo gan juokingai. Robotas neturi pėdų, o jo „stovėjimas“ – tai trypčiojimas vietoje, taigi robotas beveik nuolat juda.

ATRIAS kūrėjai lygina savo robotą su sportiniu automobiliu, nes kiekviena roboto detalė skirta maksimaliai išnaudoti jo potencialą. Tačiau, kaip ir daugumą sportinių automobilių, šį robotą nėra lengva valdyti. Kadangi robotas iš esmės veikia kaip spyruoklių sistema, tradiciniai robotikos programavimo matematiniai modeliai jam netinka. Tam jo kūrėjams teko išrasti naują kontroliavimo sistemą.

Šio projekto tikslas nėra tik sukurti vaikščiojantį robotą. Taip pat norima, kad jis greitai sureaguotų į naujai iškilusias kliūtis bei sugebėtų atlaikyti įvairius susidūrimus. Kaip galite matyti filmuotoje medžiagoje, ATRIAS puikiai laikosi prieš krepšinio kamuolių krušą ir sustojo tik tada, kai vienas iš jų pataikė į avarinio išjungimo mygtuką. Ir nors robotas nėra toks atsparus smūgiams, kaip pavyzdžiui, BOSTON Dynamics sukurtas keturkojis Spot, tačiau kiek patobulintas jis tikrai taptų puikiu žygiuotoju.

Komanda ruošiasi pademonstruoti roboto veikimą DARPA Robotų Iššūkyje, kuris vyks Kalifornijoje birželį.


Parengta pagal gizmag.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *