Robotika.lt

Dronų vandalizmo eros pradžia – oro graffiti (Video)

Robotika.lt 2 gegužės, 2015 Dronai

Graffiti „menininkai“ savo vandalizmą iškėlė į naujas aukštumas, tiesiogine šių žodžių prasme. Bepilotės skraidyklės pagalba jie ištepliojo vieną iš aukščiausių bei brangiausių Niujorko miesto reklaminių lentų.

Šį ketvirtadienį vietinis Niujorko „tageris“ KATSU pasinaudojo aukštosiomis technologijomis, kad išpurkštų šešiaaukščio pastato sieną dengiančią Calvin Klein reklaminę lentą Soho rajone, ant kurios pavaizduotas modelis Kendall Jenner.

KATSU pasidalino savo išpuolio detalėmis su Wired žurnalistais. Norėdamas išpiešti savo parašą ant Jenner veido, jis prie drono pritaisė aerozolinių dažų skardinę. Anot KATSU, viskas vyko gan įtemptai, tačiau galutinis rezultatas buvo netikėtai geras. Jam buvo smagu išvysti pirmąjį tokio tipo drono panaudojimą graffiti piešimui. KATSU net nufilmavo savo savo tepliojimo procesą bei paskelbė jį internete.

Graffiti dronai suteikia vandalams naujų galimybių. Anot KATSU dabar galima paženklinti tokias vietas, kurių ankščiau nebūtų įmanoma pasiekti be specialios laipiojimo įrangos. Būtent tai ir traukia „tagerius“, kurių tikslas savo parašais „išgražinti“ sunkiausiai pasiekiamas ir geriausiai matomas vietas.

Jeigu tokio tipo dronų vandalizmas išpopuliarės, tai reikš kur kas didesnes išlaidas, valantiems šias tepliones.

Žurnalistų kalbintas Alexas Krecko, Brukline dirbantis psichikos terapeuto asistentas, teigė, jog jam parašas atrodo nevykęs. „Neatrodo, kad jis (KATSU) būtų labai patyręs. Jis subjaurojo reklaminę lentą. Calvin Klein išleido daugybę pinigų, kad ją čia pakabintų. Nemanau, kad tai gera idėją.“

Ši Soho rajono reklaminė lenta – viena didžiausių ir labiausiai žinomų visame Niujorke. Prieš kelis mėnesius ant jos buvo vaizduotas Justinas Byberis, mūvintis aptemptas Calvin Klein trumpikes. Ši reklama taip pat buvo išteplioto geltonais dažais. Manoma, kad tam taip pat pasitelktas dronas.

Policijos pareigūnai teigė, jog žino apie išpuolį, tačiau neatskleidė, kokių veiksmų imsis prieš apie savo tepliones prisipažinusį vandalą.

Savo asmenybę slepiantis KATSU Wired žurnalistams pranešė, jog šiuo metu kuria labiau „vartotojams pritaikytą“ graffiti drono versiją.


Parengta pagal nypost.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *