Robotika.lt

BALLU – žygiuojantis robotas-balionėlis iš UCLA (Video)

Robotika.lt 25 sausio, 2017 Robotai mokslui

Robotas-balionėlis Ballu – tai  Kalifornijos robotikos ir mechanikos universiteto inžinieriaus Deniso Chongo ir jo komandos kūrinys.

Ballu (Buoyancy Assisted Lightweight Legged Unit) yra humanoidas, pagamintas iš helio balionų korpuso ir poros plonų prijungtų kojų. Kadangi robotas beveik nieko nesveria, jis niekada nenvirsta vaikšto gana stabiliai, o taip pat gali atlikti daugybę kitų naudingų judesių. „Kartais, norėdami įgyvendinti kokią nors kūrybinę idėją,  mes patys sau užduodame juokingus klausimus. Pavyzdžiui, o kas būtų, jeigu mes pakeistume gravitacijos kryptį? Šis klausimas ir padėjo mums sukurti robotą Ballu“, – sako Chongas.

Iš išorės robotas labiau panašus į hibridinį dirižablį, nei į humanoidinį mechanizmą. Jis nėra lengvesnis už orą, todėl nesklando, turi dvi plonas kojas, kurios kontroliuoja jo judesius ir juda viena ašimi. Pavaros kartu su komunikacijos priemonėmis ir jėgos elementais integruotos Ballu kojose. Šios konstrukcijos dėka, robotas pasižymi žemu svorio centru, todėl jam lengviau išlaikyti pusiausvyrą, netgi tada, kai jis eina į priekį, atgal, į šoną, pasisuka ar net šokteli.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *