Robotika.lt

Chihira Aico ir Sopo robotai CES parodoje (Video)

Robotika.lt 27 sausio, 2015 Robotai humanoidai

Kasmetinė JAV rengiama vartotojų elektronikos įrenginių mugė CES, yra viena iš svarbiausių naujųjų technologijų parodų pasaulyje , kurioje pristatomi naujausi išradimai. Neseniai vykusioje šių metų parodoje Las Vegase pristatyta daug įdomių ir vertų dėmesio robotų.

Kai kurie šiuolaikiniai robotai tokie realistiški, kad iš pirmo žvilgsnio galima pamanyti, jog tai tikri žmonės. Parodoje pristatytas Toshiba sukurtas robotas Chihira Aico, nepaprastai panašus į tikrą moterį. Robotas stebino parodos lankytojus kalbėdamas, mirksėdamas, šypsodamasis ir dainuodamas. Jis naudojo realistiškas, žmonėms būdingas veido išraiškas bei gestus. Nors robotas kurtas dirbti sveikatos priežiūros srityje, kur gali padėti diagnozuoti ligas, jis galėtų puikiai funkcionuoti ir kitose paslaugų sferose.

Kalba, kurią robotas pasakė parodos metu, buvo užprogramuota iš anksto. Mokslininkų teigimu, užtruks nemažai laiko, kol bus sukurtas robotas, savarankiškai bendraujantis su žmogumi.

Kai kurie CES parodoje pristatyti robotai yra parduodami kaip asmeniniai namų asistentai. Vienastokių  – yra 70 centimetrų aukščio robotas, vardu Sopo. Robotas juda išvengdamas kliūčių bei gali nešti įvairius daiktus. Jis sukurtas padėti neįgaliesiems, tačiau galėtų labai praversti ir vyresnio amžiaus ar sergantiems žmonėms bei bei visiems, kuriems reikia pagalbininko. Kai kurie robotų kūrėjai mano, kad robotai, turintys žaismingą dizainą, yra priimtinesni nei panašūs į žmones. Būtent todėl šis robotas yra tarsi didelis ratuotas cilindras, turintis ovalią galvą ir labiau primena animacinių filmukų veikėjus.

Robotikos sritis sparčiai plečiasi, sukuriami vis tobulesni robotai. Įdomu kaip toli pažengs robotų kūrėjai per ateinančius metus ir kaip nauji robotai stebins žmones kitų metų parodoje.


Parengta pagal phys.orgFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *