Robotika.lt

Blu – susilankstantis kišeninis Droidworx dronas

Robotika.lt 3 gruodžio, 2015 Dronai

Nors pastaruoju metu yra sukurta nemažai miniatiūrinių dronų, tačiau retas gamintojas gali pasigirti, kišenėje telpančia skraidykle. Kompanija AeriCam sukūrė miniatiūrinį skraidantį autonominį bepilotį Anura, kurio mentes galima sulankstyti ir patogiai nešioti kišenėje. Neseniai kita kompanija Droidworx taip pat pristatė panašų kvadrokopterį Blu.

Kaip ir dronas Anura, bepilotis Blu turi mentes, kurias galima sulankstyti specialių mechanizmų pagalba. Šie mechanizmai sulanksto mentes į stačiakampio korpusą, pagamintą iš anglies pluošto, ir vartotojas gali laisvai įsidėti aparatą į kišenę. Žinoma, kišenė turi būti pakankamai didelė, kitokiu atveju net ir sulankstytas dronas netilps.

Į droną Blu integruota HD kamera, kuri fiksuoja 1080p / 60fps kokybės vaizdo įrašus ir fotografuoja 12 megapikselių nuotraukas, kurios saugomos 4GB MicroSD kortelėje. Video medžiaga perduodama į išmanųjį vartotojo telefoną. Dronas taip pat turi GPS navigaciją, ultragarso ir infraraudonųjų spindulių tolimačius, kurių savarankiškai sugeba išvengti kliūčių skrydžio metu.

Autonominio režimo dėka, dronas Blu gali skristi pagal užprogramuotą GPS maršrutą ir automatiškai skristi atgal į pradinį tašką, jei netyčia praranda ryšį su vartotoju arba baigia išsikrauti baterijos, t.y. jis seka paskui vartotojo mobiliojo telefono signalą (režimas FollowMe). Tokiu atveju vartotojai gali nustatyti atstumą tarp judėjimo taškų ir įjungti Bluetooth modulį, jei jie nori, kad jų išmanusis visada būtų susietas su bepiločiu, pavyzdžiui, kai jie slidinėja, važinėja dviračiu ir t.t.

Aparatą taip pat galima pilotuoti rankiniu būdu naudojant mobilųjį prietaisą, kuriame yra tokios programėlės kaip IOS arba Android. Pilnai įkrovus 1000 mAh bateriją, dronas gali skraidyti maždaug 15 minučių.

Šiuo metu kompanija Droidworx priiminėja užsakymus drono Blu gamyba. Dono kaina sieks 499 dolerių.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *