Robotika.lt

10 robotų triukų, turinčių keturis variklius (Video)

Robotika.lt 19 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai Robotai mokslui Robotai pramogai
Apie nedidelius skraidančius įrenginius, turinčius keturis propelerius ir valdomus distanciniu pultu, buvo rašyta nemažai. Tačiau turbūt daugeliui būtų įdomu sužinoti ką sugeba daryti taip vadinami kvadrokopteriai, kuriuos kuria tiesiog programavimo ir robototechnikos mėgėjai.

Statyti pastatus

Šiame video nufilmuota kvadrokopterių komanda, kuri moka surinkti pastato karkaso modelį. Surinktas karkasas laikosi magnetų pagalba, o robotizuoti įrenginiai tiksliai sugeba parinkti konstrukcijos sudedamąsias dalis.

Žinoma, pastatyti tikrą statinį kelių kvadrokopterių neužtektų. Norint įgyvendinti šią idėją, reikėtų gerokai didesnių robotizuotų skraidančių įrenginių arba visai mažų plytų. Galima alternatyva: sukurti dideles kvadrokopterių grupes, kurios dirbtų panašiai kaip skruzdėlės – bendrai kartu ir darniai.

Tačiau, žiūrint į statybų pramonę, ši idėja yra visai nebloga. Juk visame pasaulyje visada buvo ir bus statomi įvairūs pastatai. Robototechnika tobulėja žaibo greitumu ir tarp mūsų atsiranda vis daugiau robotizuotų įrenginių. Tad kodėl ir statybų srityje nesuradus „darbo” ir robotams?

Skraidantis robotas, valdomas išmaniuoju telefonu

Kompanija Parrot, gaminanti Bluetooth-komplektus mobiliesiems telefonams, sukūrė kvadrokopterį AR.Drone. Išskirtinis bruožas – jį galima valdyti portatyviniu Apple kompiuteriu.

Mini-kvadrokopteris valdomas programine įranga Linux ir turi dvi kameras pritvirtintas ant jo „nosies” ir korpuso apačioje. Jų dėka AR.Drone per bevielį Wi-Fi ryšį perduoda nufilmuotą medžiagą į jūsų iPhone’ą.

Groti pianinu

Studentai iš Šveicarijos federalinio technologijų instituto Ciuriche sukūrė kvadrokopterį „Echo”. Atliekant bandymus kūrėjams kilo keista ir kartu įdomi mintis: skrendant kvadrokopteriui išmokinti jį atlikti nesudėtingą melodiją. Kas gali būti geriau, nei klausytis muzikos, kuri atliekama pianinu ir dar skraidančio mechanizmo.

Skraidant vienas kitam pranešti informaciją

Šie robotai puikiai sugeba bendradarbiauti vienas su kitu. Kiekvienas iš jų, kitiems trims kvadrokopteriams nuolat pranešinėja savo koordinates. Jei netikėtai vienas iš jų sugenda, kiti gali laisvai skraidyti ir be jo. Tai paprasti skraidantys robotai, kuriuos malonu ir įdomu stebėti.

Žongliruoti kamuoliukais

Dar vienas Šveicarijos federalinio technologijų instituto Ciuriche kūrinys – kvadrokopteriai, kurie moka žongliruoti ping-pongo kamuoliukais. Mašinos sugeba identifikuoti kamuoliukus, jų judesius, trajektoriją ir skraidant išlaikyti juos ore. Paskutinis universiteto projektas susietas su tenisu. Belieka šiek tiek palaukti, kol bus sukurtas humanoidas, galintis nurungti kiniečių ping-pongo čempionus.

Valdomas Kinect sensoriumi

Kvadrokopteriai skraido ne savarankiškai, o valdomi žmogaus naudojant žaidimų kontrolerį Kinect.
Žmogus tarsi lėlininkas ar dirigentas savo rankų judesiais valdo skraidančius mechanizmus. Dešinė ranka valdo roboto judesius, o kairė duoda komandas – pakėlus ranką robotas apsiverčia, o suplojus rankomis robotas nusileidžia. Jei žmogus rankų nejudina, robotas skraido tol, kol nesulaukia kokios nors komandos.

Nutūpti ant judančios platformos

Laboratorijoje Georgia Robotics and Intelligent Systems sukurta mažų robotų grupelė Khepera. Šie robotizuoti mechanizmai juda savarankiškai, o gavę komandą sugeba sudaryti įvairias figūras, pavyzdžiui, aikštelę, kurioje gali nutūpti kvadrokopteris. Įdomu tai, kad nutūpus robotui ant aikštelės, ji visą laiką juda. Tačiau tai netrukdo skraidančiam įrenginiui tiksliai nustatyti nusileidimo vietos.

Atrodyti labai mažyčiais

Švedų kūrėjų komanda Daedalus Projects pagamino kvadrokopterį CrazieFlie sveriantį vos 20 gramų. Miniatiūrinio skraidančio įrenginio sudedamosios dalys: spausdinimo plokštė su propeleriais, akselerometras, du giroskopai ir ličio polimerinis aukumuliatorius, kurio dėka robotas gali pleventi ore apie keturias su puse sekundės. CrazieFlie valdomas nuotoliniu būdu iš kompiuterio, naudojant šoninių giroskopų ir akselerometro duomenis.

Laukinėje gamtoje stebėti gyvūnus

Mikrotronai – tai nedideli skraidantys įrenginiai su kameromis. Vieną iš tokių modelių – robotą MD4-1000, kūrėjai nusiuntė į Keniją stebėti laukinę gamtą ir gyvūnus.

Daryti klaidas

Prieš išmokindami būrį kvadrokopterių tokių triukų, kūrėjai sugadino nemažai jų kopijų, t.y. propelerių. Tai turbūt pati beprasmiškiausia idėja iš čia visų paminėtų projektų.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *